Radar monitor (29/2010)
Z domova

Do generálního štábu české armády vnikli zloději. Ukradli prý jen nějaké medaile, ovšem víc než skutečnost, že zloději vykradli generální štáb, je znepokojující podivné ticho, které kolem zavládlo, dokonce ani na obligátní strašení ruskými agenty nedošlo.

Ze světa

Rayetheon postaví novou továrnu na protiraketové střely (Raytheon to Build Missile Plant in Alabama), očekává totiž zvýšenou poptávku po raketách, které jsou součástí americké raketové obrany, a které mají být umístněny v Evropě.

 

Americké námořnictvo poprvé použilo laser k sestřelení letadla: „Cílem bylo bezpilotní pozorovací letadlo. Americké námořnictvo využilo technologii Rytheon Missile Systems (…) laserový systém pokročil tak daleko, že se může stát součástí obrany na střední vzdálenost. Systém je vyvíjen také proti menším lodím a protiletadlovým střelám.“

 

V bující džungli amerických tajných služeb se vyzná jen bůh: „Po útocích z 11. září zbytněly americké služby takovým způsobem, že se nedají řídit a produkují takové množství navzájem se překrývajících zpráv, že je není možné ani přečíst. (…) Oblast je navíc tak utajená, že není žádná kontrola nad množstvím špionážních a kontrašpionážních programů a neví se, které se překrývají a na kolik vše přijde.“ Ale to nevadí, hlavně že střeží klidný spánek našich dětí a chrání nás před bestiálními teroristy. Nás? Jistě, USA se přeci nezištně obětují pro blaho celého „svobodného světa.“

 

Izrael brzy rozmístí protiraketové baterie k hranici pásma Gazy: „Systém dokáže zaregistrovat přilétající raketu nebo minometný granát a zneškodnit je před dopadem na cíl.“ Namířen je primárně proti palestinským guerillám.

 

Izrael v příštích konfliktech omezí užití bílého fosforu. Ach, jak ušlechtilé! (Že by ho nepoužívali vůbec je nejenom ani nenapadlo, ale hlavně se nikdo neodváží to po nich chtít.) Palestinští civilisté se moc těšit nemohou, překážejí na izraelském lebensraumu.

 

Zdravotní dopad amerického útoku na irácké město Falludža „je horší než Hirošima“. Ale i kdyby nebyl, i kdyby byl nesrovnatelně menší, je pořád děsivý a usvědčující USA z krutosti, která není prohlášena za válečný zločin jenom proto, že se jí dopouštějí USA.

 

Kolumbie dala Venezuele třicetidenní ultimátum: „Chavez vyhlásil pohraničním jednotkám armády nejvyšší bojovou pohotovost.“ Neboli USA provokují Venezuelu, ale zdá se, že tentokrát zůstane naštěstí jen u rétoriky.

 

Idea Velkého Rumunska opět ožívá?: „Nezavisimaja gazeta v obsáhlejším článku upozorňuje na to, že Rumunsko začíná rozehrávat svoji geopolitickou hru o vliv na územích bezprostředně přiléhajících k jeho hranicím. Jsou to území, která dnes patří Ukrajině a jde také v podstatě o celé území samostatného Moldavska.“

 

Jaderný vědec prý byl Íránci nastrčen, aby získal informace o CIA a prý byl úspěšný. U těchto zpravodajských her je ovšem otázka, kde začínají a kde končí.

 

Čína a Indie hromadí zásoby uranu. Samozřejmě pro mírové účely, obě země ovšem vlastní jaderné zbraně.

 

USA už nehraje v Latinské Americe hlavní roli. První tři střely Topol-M byly umístěny v Tejkovu (Le RS-24 est arrivé!)

 

V Rusku narůstá hrozba terorismu přicházejícího z Kavkazu, Rusko se bojí dalších útoků na elektrárny a rafinerie.

 

Rusko a NATO se dohodly na obnovení vojenské spolupráce.

 

Červený hadr pro Kima. USA a Soul zahájily manévry. Dokud jsou to jenom manévry, tak to ještě jde, horší bude, až se začne „osvobozovat“ (a že se KLDR zdá být nyní velmi oslabená).

 
Analýzy a komentáře

Zánik římské republiky: Poučení pro Davida Petraea a pro Ameriku: „V době války s Kimbry (113 až 101 před Kristem) hrozba invaze germánských kmenů přinutila Gaia Maria nahradit tradiční římskou armádu občanů-pozemkových vlastníků armádou bezzemků-dobrovolníků, pro které byla vojenská služba kariérou a která byla loajální spíše ke generálovi platícímu účty než ke státu. Mariovy legie porazily Germány, nicméně v důsledku tendence nových dobrovolnických sil být loajální k osobním patronům spíše než ke státním institucím byla do římského státu vnesena nová nestabilita. Tato nestabilita se projevovala vzrůstající rolí populárních generálů v římské politice, včetně několika generálů ochotných skrytě či zjevně hrozit občanskou válkou.“

 

Pozoruhodná analýza, či spíše memorandum Co je pro Ameriku dobré, je pro Rusko smrtící:

V posledních desetiletích Spojené státy americké, náš hlavní geopolitický soupeř, staví kolem Ruska, „sanitární kordon“, jehož instalace je již téměř dokončena v Evropě, a nyní úspěšně dokončuje jeho dostavbu v jižní části euroasijské pevniny.

 
(…)
 

Írán, to je strategický prostor, který Rusku dává možnost přístupu k teplým mořím a Indickému oceánu, tj. možnost pohybu jižním směrem.

 
(…)
 

Proto v případě logické úvahy by existence jaderně vyzbrojeného Íránu jednou pro vždy zaručila bezpečnost před americko-izraelským útokem a destabilizací celého regionu, což zabezpečí, jak bylo uvedeno výše, i Rusko.

 
(…)
 

Jinými slovy, pro Rusko by bylo prospěšné uzavřít s Íránem vojensko-strategickou alianci a vzít ho pod svůj "nukleární deštník", který mu zajistí bezpečnost před jakýmkoliv vnějším zásahem, včetně amerického či izraelského úderu. Takto postupují i sami naši "přátelé" – USA – kryjí spojence, kteří nejsou oprávněni mít vlastní jaderné zbraně svým "nukleárním deštníkem".

 
(…)
 

Je čas pochopit, že Amerika nemůže být naším strategickým spojencem! Toto je geopolitický nesmysl, neboť je nemožné spřátelit den a noc, led a oheň, Boha a ďábla. Musíme si zvyknout na skutečnost, že Rusko má jiné, své vlastní, zcela odlišné zájmy než USA. Je na čase přestat se bát pojmenovat spojence spojencem a nepřítele nepřítelem. I když bude Amerika nepřítelem silným a slušným, tak to jen přidá na důstojnosti našeho soupeření, uvědomíme si lépe svoje vlastní zájmy – ale přesto je to nepřítel! Buď my, nebo oni. Nic jiného není na výběr.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments