Radar monitor 40/2010
Radar měl chránit USA, ne Evropu: „Protiraketový štít prezidenta George W. Bushe v Evropě, jehož součástí měl být radar v Brdech, měl chránit území Aljašky před íránskými raketami dlouhého doletu, nikoli území Evropy. Ve Washingtonu to v úterý řekl novinářům vysoký zdroj diplomacie USA.“ A je to venku, už se asi může. Kdo říkal to samé před dvěma lety, byl ztroskotanec a zaprodanec, komunista, terorista a ruský agent. Ale může ho hřát dobrý pocit, že on měl pravdu a vláda lhala.* „Diplomatický zdroj, který byl blízký finalizaci tehdejší americko-polské dohody o umístění antiraket, odmítl spekulovat, zda o tomto skutečném poslání Bushova štítu věděli činitelé ve Varšavě a v Praze.“ Zbytečné starosti, těm v Praze by to určitě nevadilo, ti by radar prosazovali přes mrtvoly tak jako tak a lhali o sto šest, jak jen to slušní a zodpovědní umí.

 

Nové plány raketové obrany NATO v Evropě budou Rusku představeny v listopadu (New missile shield proposals to be presented to Russia in Nov. – NATO).

 

Armáda přestane používat část vrtulníků, chce šetřit, ohroženy jsou i „tří prsty smrti“, poslední zbytek kdysi mocného raketového vojska. Pokud ovšem čekáte, že se šetření dotkne i „misí na manifestaci loajality“ například v Afghánistánu, jste na omylu – vláda schválila posílení české mise v Afghánistánu. Jak jinak si zasloužit pochvalu od páníčka? Schopnost bránit zemi se snižuje až k bezvýznamnosti, prioritou je udržení služebně-ofensivního potenciálu. A téhle vládě máme platit daně. Ach jo.

 

Po letech bojů proti Talibánu, stovkách padlých, miliardách vynaložených dolarů a nezměrného utrpení civilistů Tálibán pronikl do afghánské armády i police. Spojené státy na sebe mohou být pyšné.

 

Rusko provedlo úspěšný odpal rakety Bulava z ponorky (Bulava launch reported success)

 

Rasmussen: Nová bezpečnostní smlouva NATO-Rusko není potřeba (No need for new European security treaty – NATO chief)

 

Severní Korea obnovuje jaderný komplex v Jongbjonu.

 

V roce 2012 se Německo hodlá zbavit amerických jaderných zbran.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments