Radar monitor 45/2010

Írán je třeba děsit věrohodnou vojenskou hrozbou, míní Izrael. To je ta tzv. diplomacie pěsti a kopance. Ale nejsou to snad právě soustavné výhrůžky ze strany USA a Izraele, které Írán přesvědčují o tom, že zbrojit je třeba, a to rychle?


V reakci na izraelské výhrůžky Íránu Turecko odmítlo další válku v regionu (Turkey rejects another war in region after Israeli threat on Iran) a odmítá štít NATO, který by byl namířen na Írán (Turkey against Nato missile shield targeting Iran).


Írán otestuje systémy S300 domácí provenience (Iran to test domestically built S300)


Islámské teroristy nelze porazit, řekl nový velitel britských ozbrojených sil. To je dobrá zpráva, protože to znamená, že se může válčit pořád pryč. Hlavní je, že válka proti terorismu není pomýlená. Takové USA rozhodně panice nepropadají, chtějí v Afghánistánu válčit ještě nejméně čtyři roky.


Gripeny pro české vojenské letectvo sice byly pořízeny poněkud pochybným způsobem, nicméně jejich hlavní nedostatky jsou zřejmě v tom, že se osvědčili, piloti si je chválí a nejsou americké, proto po skončení pronájmu gripenů bude podle Nečase nový tendr. Kapříci musí plavat.


Česká vláda dobře a moudře utrácí prostředky daňových poplatníků na podporu našich hrdinů bojujících u Kábulu za Prahu, proto mi není jasné, proč si Češi v Afghánistánu půjčí obrněnce od Američanů, i když mají svoje auta.


AČR neví, kam s  nepotřebnými vojáky: cvičili je pro válku, tisíce elitních vojáků teď ale tápou v civilu. Pro schopného podnikatele nebo demagoga by to ovšem mohla být zlatá žíla.


Barták si řekl kvůli tatrám o milióny dolarů, tvrdí diplomat USA (on je to ve skutečnosti podnikatel, ale je fakt, že v USA to zase až tak nerozlišují a takhle to zní lépe). Koho to překvapuje, ať udělá čárku, kdo si myslí, že se něco vyšetří a někdo bude potrestán, ať se nechá rovnou vyšetřit.


G.W.Bush se považuje nedoceněného spasitele, kterému už i věrolomní Britové upírají zásluhy za to, že se nebál nařizovat mučení pro dobro světa.


Trosky po jaderném výbuchu umožní vystopovat původ bomby (Nuclear debris could reveal clues of bomb’s origin)


Obama v Asii upevňuje strategické vazby a pomáhá velkým firmám, nadbíhá především Indii.


Nad Kalifornií poletovala neznámá raketa, ke které se Pentagon nehlásí, nikomu nechybí a žádný úřad kvůli ní nemobilizuje (video).


Chybné mapy na internetu málem vyvolaly ozbrojený konflikt. Už chybí jen velení přes Facebook a navádění letecké podpory přes Twitter.


Oskar Krejčí vydává knihu Válka: „Česko nemá imperiální či koloniální minulost. Může se chlubit i tím, že součástí její politické kultury je výrazný antimilitarismus. Tyto přednosti se na počátku 21. století snadno mohou změnit v nevýhodu: jelikož Česko nemá dobyvačnou minulost, postrádá i tradici intelektuálních sporů o válce. Je tudíž nutné udělat vše pro to, aby diskuse na toto téma byla zahájena.“ Jako příručka pro uvádění patetických příběhů masmediální propagandy by vůbec nemusela být špatná.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments