Radar monitor 46/2010

Monitoring zpráv o raketové obraně, zbrojení, eskalaci napětí, územní expanzi NATO a USA, chřestění zbraněmi a válečném štvaní za týden od 15. do 21. listopadu 2010, na který připadl sv.Attila, svátek všech zamilovaných do válek a zbrojení.


Hosana, hosana, aleluja, podejte zprávu rodičům a škole: svět je zachráněn, zlo prohrává a dobro opět slavně zvítězilo, svoboda a demokracie triumfálně táhne světem a pravda a láska se svíjí v orgastických křečích – členy NATO bude chránit společný protiraketový deštník: „NATO se v pátek na summitu v Lisabonu shodlo na přijetí amerického systému raketové obrany, která ochrání území všech jeho členů.“ Premiér Nečas k tomu říká: Považuju účast v podobě střediska včasného varování za jakési minimum. Určitě budeme chtít širší zapojení. Jistě se bude moci spolehnout na věrné důchodce, invalidy, nezaměstnané a matky samoživitelky, kteří si do jednoho rádi vlastenecky utáhnou v zájmu dobré věci opasky (co jim také jiného zbývá, nikdo se jich totiž ptát nebude – a to bude ta demokracie).


Systém je samozřejmě báječný a úžasný a má snad jen jedinou vadu – je úplně zbytečný, protože před kým bude chránit, když se pod něj schová i Rusko (NATO invites Russia to join Europe missile shield)? Ale on vlastně ani není žádný nepřítel potřeba, neboť zisky zbrojního průmyslu potřebují nepřítele a peníze nechybí.


Škoda jen, že protiraketový štít má Česko chránit až od roku 2018. Ježíšek bude už za měsíc a štít až za osm let? To je nějaká spravedlnost? Ale stejně by mne zajímalo, jestli bude k dispozici dnes tolik módní opt-out pro, kteří nechtějí být chráněni a nechtějí tu srandu platit?


Turecko chce mít kontrolu nad částí štítu nad svým územím (Turkey wants command of NATO missile shield if installed on its territory). To ČR by tak drzá a nevděčná nikdy nebyla. Nemám pravdu, páni potentáti?


Írán říká, že štít NATO slouží izraelským zájmům (Iran says NATO missile shield serves Israeli interests).


1+1=2 aneb Rasmussen (NATO musí být připraveno na nové operace mimo své teritorium) + Nečas (Nechceme  armádu formální, chceme armádu cvičenou pro boj) = další, ještě spravedlivější válka na obzoru? Však on už se nějaký nepřítel, který nás nenávidí pro naše svobody (třeba svobodu být neustále šmírován a vyhodnocován) najde.


I naše rodná hrouda dělá co může, aby přispěla k ještě většímu bezpečí hrdinů z klimatizovaných kanceláří. Už se nemusejí bát ani výčitek svědomí (které ovšem znamenají, že dotyčný není zcela na výši svého poslání) a nepochopení laické veřejnosti, která neumí docenit – inteligentní letoun z ČVUT sám najde teroristy a rozhodne, jak na ně.


Poslanec KSČM Grebeníček obviňuje české vojáky z válečných zločinů. Pomineme-li fakt, že voják NATO přece z definice nemůže spáchat válečný zločin (Dřímající muž s dýmkou: „Příslušníci našich ozbrojených sil působí v místě konfliktu, kde se aplikují pravidla mezinárodního humanitárního práva. (…) Ne každé zabití civilisty je však z pohledu mezinárodního humanitárního práva protiprávní.“ Nechci se chlubit, ale kdo z vás ho má, ministra zahraničí takového formátu?), má Grebeníčkovo obvinění jen jedinou vadu: chybí mu konkrétní důkazy. Jinak je samozřejmě velmi pravděpodobné, že má pravdu, protože možnost „dělat válku“ je jedním z důvodů, proč tam ti chlapi jezdí. Běhat s kvérem po poli mohou i doma, ale někoho si zastřelit, to chce nějaký ten Afghánistán.


Jak dědeček zbrojil, až prozbrojil, neboli Vondra vs. Barták – dva kouhouti na jednom smetišti, aneb – Česko prostě potřebuje stíhačky F-35 od Lockheedů: „Za ‚ušetřených‘ 40 miliard ze sociálních škrtů už nějaké ty F-35 od Lockheedů, kteří si zde Schwarzenbergy, Vondry a Jochy a jiné neduhy demokracie dlouhodobě pěstují, snad pořídíme!“


Pokud by Rusko skutečně vstoupilo do NATO, jakou cenu by muselo zaplatit? : „Státní vojenské zakázky jsou nejdůležitějším nástrojem modernizace hospodářství. Výsledkem přechodu na ASŘV NATO by byla deindustrializace země, eliminace obranně průmyslového komplexu coby ‚lokomotivy‘ národního hospodářství a sociální propady související s rozpadem důležitého průmyslového odvětví.“


K útokům z 11. září 2001 přispěl i odchod Sovětů z Afghánistánu, tvrdí velvyslanec. A proč Sověti do Afghánistánu přišli? Protože je do toho USA vmanipulovaly svými (viz  Brzezinski).


CIA zajišťovala nacistům po válce azyl v USA. To opět jen pro ilustraci, komu to chceme s takovým nasazením sloužit.


USA v dohledné době nezaútočí na Írán. A měna nebude, to známe. Vlk také sliboval.


Německý zbrojní průmysl by si také rád něco ukousl ze šťavnatého koláče zbrojních zakázek, Německo mluví o uvolnění vývozu zbraní.


Civilní soud zprostil vězně z Guantánama většiny obvinění. Jejda, chybička se vloudila…


V Polsku budou od roku 2013 působit americké bojové letouny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments