Řecko plánuje opustit Eurozónu

http://maggiesfarm.anotherdotcom.com/uploads/drachma.jpgPodle zpáv německých médií se Řecko chystá zbavit eura, což je další známka toho, že eurozóna se stává stále křehčí. Ekonomické argumenty ve prospěch znovuzavedení drachmy Řeckem jsou zdrcující.

Řecko nemá žádný profit z udržení eura a může všechno ztratit. Euro je provozováno jako obří pyramidová hra ve prospěch držitelů dluhopisů a bank, jako je Deutsche Bank – jak uvedl ve zprávě 5. května ve Financial Times bývalý guvernér centrální banky Mario Blejer – a Řecko bylo první „obětí“, které byla odsáta aktiva.

Drcení řeckého hospodářství pomocí „vyjednávačů“ této pyramidové hry stále probíhá, přičemž Řecko čelí vyhlídce na ekonomický zánik, pokud zůstane uvnitř eurozóny. Úsporná fiskální opatření, která jsou uložena  Řecku ze strany EU a MMF jako součást penalizační „půjčky“, vyústila v ostrou hospodářskou recesi, a budou mít za následek ještě větší snižování mezd, zvyšování daní, omezení sociálních výhod a ještě více privatizace až do té doby, dokud Řecko nezbankrotuje a nepřijme vlastní měnu. Čím déle zůstane Řecko uvnitř eurozóny, tím více se jeho dluhové zatížení zvýší. To bude růst do skutečně astronomických výšek – a musí být přeneseno na ostatní daňové poplatníky z eurozóny, poté co držitelé dluhopisů zmizí s aktivy v další fázi této pyramidové hry, jak na to poukazuje Mario Blejer.

Řecko to může rovněž ukončit hned, dokud ještě má zbytky svého hospodářství, které se dají zachránit. Raději dříve než později, v pyramidové hře eurozóny stejně přichází kolaps. Vídeňský profesor ekonomie Franz Hörmann řekl, že očekává, že finanční systém eurozóny zkolabuje přibližně do roka.

Pokud Řecko opustí euorzónu, pokles hodnoty nové drachmy jej učiní konkurenceschopným. Je možné exportovat více výrobků, zvýšit počet pracovních míst a zvýšit daňové příjmy. Zavedení drachmy také poskytne obrovskou podporu  cestovnímu ruchu v zemi, jak se návštěvníci pohrnou do Řecka, a tím umožní Řecku získat hodnotnou cizí měnu. Tento polštář v cizí měně umožní Řecku pokračovat v dovozu zboží, i když toto se stane po přijetí drachmy a devalvaci dražší. Mnoho dovozů lze také nahradit domácími výrobci, poskytujícími další podporu  řecké ekonomice a zaměstnanosti. 

Řecká vláda může přejít na vyplácení mezd v drachmách a následné podnítit soukromý sektor, aby ji následoval, jediným podnětem. Životní úroveň, v případě znovuzavedení drachmy, mírně klesne, ale ta klesá tak jako tak, a v případě, že Řecko opustí eurozónu, to bude to pokles spíše přechodný, než strmý a permanentní pokles, pokud se tak nestane.

Řecko také bude muset odepsat svůj gigantický státní dluh, který byl nakupen velmi podvodným způsobem. Toto odepsání by mělo vliv na banky jako Deutsche Bank, které jsou hlavními příjemci zisků z tohoto letadla, ale Deutsche Bank a Goldman Sachs by měly dostat stejnou lekci jako Bernie Madoff, že existují Ponziho schémata, která se nevyplácejí. Proč by mělo Řecko, Irsko, Portugalsko a nakonec i němečtí daňoví poplatníci platit za styl pyramidové hry  Bernie Madoffa v podání Deutsche Bank a Goldman Sachs a dalších velkých bankovních hráčů, jako jsou Rothschildové a George Soros?

Řecká centrální banka by měla také začít tisknout nové drachmy bez vytváření dluhů, jako to dělá Čína, a tak umožnit Řecku dlouhodobý boom čínského typu. Pokud Řecko opustí eurozónu, může si být jisto širokou veřejnou podporou mezi Evropany.  Nedávný průzkum veřejného mínění ukázal, že dvě třetiny Němců uznávají, že eurozóna je vedena způsobem, který vede ke katastrofě a že nakonec to budou oni, kdo za to bude muset zaplatit účet.

Finanční expert FDP Frank Schaeffler řekl časopisu Focus, že pro Řecko má ekonomický význam, aby opustilo eurozónu. „Pokud Řecko chce odejít z eurozóny, pak je to jeho autonomní rozhodnutí, které budem v pozitivním smyslu podporovat“, řekl.

Podle MMnews nemusí německá vládní koalice ani být schopna najít většinu, aby prošly zákony o budoucích 700 miliardách pro Evropský stabilizační mechanismus (European Stability Mechanism – ESM), až o nich parlament bude v průběhu tohoto roku hlasovat. Podle analýzy guvernéra centrální banky Mario Blejera ve zprávě zveřejněné ve Financial Times těmito 700 miliardami eur z fondu ESM veřejný sektor pouze opět nakrmí podvodné letadlo, sloužící soukromým bankám.

Pokud Řecko opustí eurozónu, dalším, kdo bude následovat, bude zřejmě Irsko. Euro byla katastrofa pro Irsko stejně jako pro Řecko. Obě země de facto ztratily suverenitu a jsou pod ekonomickou diktaturou úředníků EU a MMF, kteří drancují tyto země, když jejich úkolem je připojit veřejný sektor k privátní pyramidové hře historických rozměrů.

Řecko zavedlo euro v roce 2002 a v době kratší než deset let bylo ekonomicky zničeno. Řecko používalo drachmu po více než 2000 let, od dob Platóna a Sofokla, a nikdy neutrpělo hospodářskou katastrofu takového charakteru, po celý ten čas. Doufejme, že Řecko opustí eurozónu co nejdříve a jeho lidé znovu získají svobodu a budoucnost.

Pokud ano, mohou si být jisti velkolepou veřejnou podporou Evropanů, jak ukazují průzkumy veřejného mínění – bez ohledu na to, co říkají závislá mainstreamová média.

Převzato z Case about Bird Flu

Překlad: Aram

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments