Reformy, reformy…

Je pozoruhodné, jak právě toto slovíčko je politickou pravicí lidu českému neustále vnucováno, aby na něj právě ten lid nezapomněl. Reformy – velké politikum, vytlačované denně z mediálního vládního masostrojku. A proč? Jednoduchá odpověď, princip je vždy stejný: Chladný podvodnický byznys-projekt na vychytralou spekulaci bezplatného zisku velkých peněz. Cizích peněz při nulové vlastní investici. Projekt, který je opakovaně propagován jako jediná "záchrana" tohoto národa před jeho údajnou vlastní ekonomickou katastrofou. A vždycky – ďábla totiž hledej v detailu – v jádru všech podobných "reformních projektů" je uschován jediný a stále stejný trik: Aby blbečci občané někam na něco dávali trvale a povinně peníze hodným charitativním dědečkům (rozuměj privátním "podnikatelským" subjektům) a stát na to ze zákona trvale přispíval. Tu větší, tu menší částkou, ale vždy další a další finanční částkou. A co je ještě důležité, aby stát takto přispíval jen těm, takto "podnikajícím" boháčům a jejich manažérům. Ostatním ne. Proto například ty okázalé Kalouskovy škrty ve stavebním spoření. Tam jde většinou o prospěch jen těch obyčejných lidí.

Takže vezměme trochu logiky a máme závěr: To pravé a efektivní "reformní" "podnikání" je vždy jen o tom, najít ten správný státní (nebo eurounijní) cecek, který je možno nějak dlouhodobě dojit. A čím bude to dojení prostředků státu a peněženek občanů v časovém horizontu delší, tím bude lépe. Pro majitele a kravaťácké manažery – správce těch hodných fondů. Teprve v jednoduchosti každého podvodu je ta pravá genialita. Postačí málo: K tomu účelu na míru ušité zákony. Ty špatné už dávno máme (viz hazard), ty dobré jsou průběžně "vhodně novelizovány".

Zkušenost štědré státní podpory problematických soukromých škol, fotovoltaiky na zemědělské půdě a dalších minulých "výhodných státních nemovitostních prodejů, státních dotací, investičních pobídek a daňových prázdnin" již nás poučila. Nic proti kapitalismu a invenci podnikatelských nápadů. Nechť si každý podniká. Ale na své riziko a za své. V jakémkoliv oboru a v jakémkoliv resortu. Jen takový přístup k tvorbě zákonů je totiž spravedlivý. Všechno ostatní je jen faleš, křiváctví a zlodějna. A pozor: Každá zlodějna peněz daňových poplatníků začíná tvořením vhodného právního prostředí. Hlasováním v parlamentu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments