Republika bláznůAmerická vláda je tak úplně pod palcem organizovaných zájmových skupin, že už není nadále schopna reagovat na obavy Američanů, kteří si zvolili „svého“ presidena a členy obou sněmoven parlamentu. Voliči dávají průchod své frustraci nad neschopností presidenta, což ukazuje, že ho bude čekat osud presidentů na jedno použití. Nebude to dlouho trvat, a naši presidenti budou stejně tak bezmocní, jako byli římští císařové v posledních dnech Římské říše.


Obama právě nastoupil kurs k tomu, aby jeho první volební období bylo i obdobím posledním. Sliboval změnu, ale s žádnou nepřišel. Jeho zdravotnická reforma se stala rukojmím soukromých zdravotnických společností, které očekávají vyšší zisky. Nejpravděpodobnějším výstupem budou škrty v programech Medicare a Medicaid za účelem pomoci válkám, jež obohacují vojensko průmyslový komplex, a také mnoho společností, jež vznikly privatizací služeb, které si doposud armáda prováděla sama s nižšími náklady. Bylo by zajímavé vědět, jaké procento ze 700 miliard „obranných“ výdajů jde takto k soukromým společnostem. V americké verzi „kapitalismu“ jde úžasné množství prostředků od daňových poplatníků prostřednictvím vlády do kapes soukromých firem. Ovšem Republikáni budou vřeštět o „socializaci“ zdravotní péče.


Republikáni i Demokraté viděli příležitosti, jak vytvořit nové zdroje pro financování volebních kampaní v privatizaci tolika služeb spojených s armádou, kolik jen bude možné. Nyní existuje ohromné množství soukromých společností, jež nikdy nevydělaly ani dolar na trhu, a místo toho vysávají dolary z veřejných rozpočtů a zatěžují Američany splátkami úroků z vládních dluhopisů.


Obama získal výjimečnou příležitost dostat americké vojáky domů z nelegálních válek a agresí Bushova režimu. Ve svých posledních dnech uskutečnil Bushův režim to, co by mohlo „vyhrát“ v Iráku, když dal sunnitské povstalce na výplatní pásky amerického ministerstva obrany. Jakmile 80 tisíc povstalců obdrželo platby od americké armády – násilí, ačkoliv bylo stále na vysoké úrovní, kleslo na polovinu. Obama pak mohl udělat jen to, že by vyhlásil vítězství a stáhl naše vojáky domů, přičemž by poděkoval Bushovi za vítězství ve válce. Tím mohl zavřít hubu Republikánům.


Tento citlivý kurs by však mohl snížit zisky a ceny akcií těch firem, které vytvářejí vojensko průmyslový komplex. A tak Obama, místo toho, aby dělal to, co řekl, že bude dělat, a kvůli čemu ho voliči zvolili, znovu zahájil válku v Afghánistánu a spustil novou v Pákistánu. Netrvalo dlouho, a Obama také začal papouškovat Bushovy a Cheneyho hrozby útoku na Írán.


Místo zdravotní péče pro Američany budeme mít vyšší zisky pro soukromé zdravotnické společnosti.


Místo míru budeme mít více válek.


Voliči právě rozluštili nápis na zdi a odvracejí se od Obamy a Demokratů. Nezávislí, kteří umožnili Obamovi pohodlné vítězství, se teď otočili proti němu, nejnověji tím, že volili republikánské guvernéry v New Jersey a Virginii, kteří nahradili ty demokratické. To byla protestní volba, nikoliv projev důvěry Republikánům.


Obamova důvěryhodnost je v troskách. A stejně tak je to s důvěryhodností Kongresu, pokud vůbec kdy nějakou měl. Sněmovna reprezentantů byla zvolena jen proto, aby ukázala celému světu, že není ničím jiným, než servilní úplatnou loutkou izraelské lobby. Sněmovna reprezentantů americké „supervelmoci“ poslechl rozkaz svého pána, izraelské lobbistické organizace AIPAC, a hlasovala 344 proti 36 hlasům pro zamítnutí Goldstonovy zprávy.

Pokud byste to nevěděli, Goldstonova zpráva je zpráva vyšetřovací komise OSN o konfliktu v Gaze. Konflikt v Gaze je izraelské vojenské napadení ghetta jménem Gaza, kde bydlí 1,5 miliónu vyhnaných Palestinců, jejichž země, vesnice a domy byly uloupeny Izraelem. Útok byl veden na civilisty a občanskou infrastrukturu. Byl to bezpochyby válečný zločin, na nějž lze uplatnit standardy Norimberského procesu.


Goldstone není jenom vysoce uznávaný židovský právník, jenž zasvětil svůj život tomu, aby přiváděl k odpovědnosti lidi za jejich zločiny proti lidskosti, ale také sionista. Izraelci ho nicméně démonizovali jako „sebenenávidějícího Žida“, protože napsal pravdu místo izraelské propagandy.


Kongresman Dennis Kucinich, jenž je nyní bezpochyby význačným mužem na černé listině AIPACu, se zeptal Kongresu, jestli jeho členové mají ponětí o hanbě, jež toto hlasování bude znamenat pro Kongres a americkou vládu. Zbytek světa uznává Goldstonovu zprávu.


Kongres odpověděl svým pokřiveným hlasováním, že zbytek světa neznamená tolik jako příspěvky na volební kampaň jeho členům.


Tento hanebný a servilní čin „největší světové demokracie“ se stal v tom samém týdnu, kdy soud v Itálii odsoudil 23 amerických agentů CIA z únosu. Tito agenti jsou nyní prohlášeni za „uprchlíky před zákonem“ v Itálii, kterými také skutečně jsou.


Unesená osoba byla vrácena do Egypta, loutkového státu pod americkým vlivem, kde byla oběť po léta vězněna a opakovaně mučena. Proces proti ní byl tak absurdní, že i egyptský soudce nařídil její propuštění.


Jedna z odsouzených agentek CIA, Sabrina deSousa, atraktivní mladá žena, řekla, že Spojené státy porušily zákon unesením člověka a jeho předáním do jiné země za účelem mučení, jež mělo vyfabrikovat dalšího „teroristu“ tak, aby se udržela falešná legenda o terorismu v USA. Bez této mystifikace by se americké války, vedené v zájmu mocných zájmových skupin, staly zřejmé i divákům, závislým na „zprávách“ televizní stanice Fox.


Slečna deSousa řekla: „Všechno, co jsem udělala, bylo schváleno Washingtonem,“ avšak vláda, která nás vytrvale ponouká, abychom „podporovali naše jednotky,“ nedělá nic, aby ji ochránila, když plnila nezákonné rozkazy Bushova režimu.


Nepochybně to znamená, že zločiny, jež Bush, Cheney, Pentagon a CIA nařídily, jsou ohavné a neospravelnitelné natolik, že o nich informuje i ten odporný John Yoo a Republican Federalist Society.


Slečna deSousa má nepochybně strach sama o sebe. Ale co jsou její obavy proti nevinnému člověku, kterého poslala do egyptského pekla, kde měl na výběr mezi umučením k smrti a přiznáním se k terorismu? Výčitky, které jdou od deSousy, se týkají jen jí samé. Vyplnila rozkazy své zločinné vlády, a její zločinná vláda, jíž tak věrně sloužila, se k od ní odvrátila. Slečna deSousa nemá žádné výčitky kvůli zlu, jehož se dopustila na nevinné osobě.


Je možné, že deSousa a jejích 22 kolegů bylo vychováno pomocí videoher. Byla to báječná zábava, připravit únos skutečné osoby a odletět s ní letadlem do Egypta. Bylo to, jako když rybář chytá rybu nebo lovec zabije kapitálního jelena šestnácteráka? Jasně, užili si svého adrenalinu na úkor jimi unesené oběti.


Nález italského soudu je, při vědomí toho, že Itálie je loutkou, která se účastní amerických vojenských dobrodružství a spolufinancuje je, znamením toho, že i takové loutky už mají Spojených států plné zuby.


A když se podíváme z vrcholku ledovce dolů, najdeme pána jménem Craig Murray, rektora University of Dundee, a do roku 2004 velvyslance Spojeného království v Uzbekistánu. Murray popisuje Uzbekistán jako stalinistický totalitní stát hýčkaný a podporovaný Američany.


Murray, jako velvyslanec, viděl zpravodajské přehledy britské rozvědky MI5, jež pocházely od CIA a popisovaly ty nejhrůznější mučitelské praktiky. „Lidé byli znásilňováni rozbitými lahvemi, děti byly mučeny před svými rodiči, dokud rodiče nepodepsali přiznání, lidé byli vařeni zaživa.“


„Poznatky“ z těchto katanských sedánků byly zasílány CIA, MI5 a do Washingtonu jako důkazy o gigantickém rozsahu spiknutí pod vedením Al-Káidy.


Velvyslanec Murray vypovídá, že lidé, kteří byli dopraveni lety CIA do uzbeckých mučíren „byli naváděni, aby se přiznali ke členství v Al-Káidě, aby dosvědčili, že byli ve výcvikových táborech v Afghánistánu, aby řekli, že se osobně setkali s Usámou bin Ládínem. A CIA soustavně tyto informace předávala dále.“


„Byl jsem tím naprosto ohromený,“ říká britský velvyslanec, který si myslel, že slouží v zemi s vysokou morálkou, a že stejnou morální integritu má i její americký spojenec. Vznešená anglo americká pevnost demokracie a lidských práv, domov Magna Charty a Listiny práv, vysoce mravné demokracie, jež porazily nacismus a překonaly stalinské gulagy, byly připraveny spáchat jakýkoliv zločin za účelem co nejvyššího zisku.


Velvyslanec Murray se toho příliš mnoho dozvěděl a byl vyhozen, když to všechno vyžvanil. Viděl dokumenty, jež prozrazují, že motivací americké a britské vojenské agrese v Afghánistnu byly zásoby zemního plynu v Uzbekistánu a Turkmenistánu. Američané chtěli plynovod, který by obešel Rusko a Írán, a procházel Afghánistánem. Invaze byla nezbytná právě pro zajištění tohoto cíle. Idiotská americká veřejnost měla být utvrzena v tom, že invaze je nezbytná kvůli 9/11 a její záchraně před „terorismem“, a jenom tihle totální cvoci mohli uvěřit této lži.


„Pokud se podíváte na rozmístění amerických sil v Afghánistánu, tak uvidíte, že oproti silám ostatních zemí NATO jsou americké jednotky nepochybně rozmístěny tak, aby ochránily trasu plynovodu. To je to, o co jde. Jde o peníze, o energii, nikoliv o demokracii.“


Hádejte, kdo byl konzultantem, který dohodl s tehdejším texaským guvernérem George W. Bushem dohody, které daly Enronu práva na uzbecké a turkmenské zásoby zemního plynu a Unocalu práva na výstavbu plynovodu napříč Afghánistánem. Byl to Karzai, Američany vnucený „prezident“ Afghánistánu, který ve své zemi nemá žádnou jinou podporu než americké bajonety.


Velvyslanec Murray byl z britské diplomacie kvůli svým odhalením propuštěn. Bezpochyby na příkaz z Washingtonu své britské loutce.

 

Převzato z Counterpunch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments