Řešení Řešení
Slovo "Řešení" zhlíží na běžného občana ze všech koutů všehomíra od chvilky, kdy ODS zahájila svou předvolební kampaň. Působí to dojmem, že trojjediný Bůh se transformoval do těch 6 písmen a zjevil se nám na obláčcích mírných jako beránci na velikonočním stole.

Člověk zběhlý v místní politické stoce ví, že "Řešení" znamená "Pastičky" na Vaše peníze v našich kapsách a že obláčky jsou ve skutečnosti dýchanky rajského plynu pro "high feeling" těch, kteří uvěří. Náhoda ale může způsobit kotrmelec a z toho slovíčka pozorný člověk pozná pravdu pravdoucí a to dokonce i napsanou černou na bílem, respektive bílou na modrém. Lepič vylepí dva plakátky se slovíčkem "Řešení" vedle sebe a je to.

Pravda se vyjeví nečekaně jako v seriálu, kde hrdinové sbírají zrníčka pravdy do mozaiky, která jim nakonec ukáže správnou cestu a pravou podstatu nepochopitelných dějů probíhajících jakoby mimo jejich vůli. Z jednoho slova "Řešení" se stane opticky i fakticky dvojsloví:

"Řešení Řešení"

A tu je jádro pudla neoliberální a pravicové politiky všude na světě. Nejdříve si vybereme nějaký faktický problém, který existuje. Pak se vymyslí "Řešení", které široké masy přidusí a přitáhne jim oprátku, zatímco smetánka mimo oprátku jásá a tančí nad nižšími daněmi a státními pobídkami pro podnikání. Dav více či méně úpí, ale najednou ouha, celé se to zvrtne, a nastane otázka, jak zaplatit školství, veřejnou dopravu, sociální dávky pro chudinu, aby nemusela spát pod mostem, a kde sehnat další chechtáky na pobídky pro podnikatele (ty především). A ono není kde brát, protože daně jsou nízké, příliv peněz do rozpočtu poloviční, vyhlídky bídné, pravicová vláda odvolána a nahrazena dočasnou, aby pravice i voliči dostali oddech – jedni na zotavenou, jiní na zapomnětnou.

A pravice přijde s "Řešením", tentokrát už ale řešícím následky předchozích "Řešení". Lepič vylepí dva plakátky vedle sebe a někdo se zasměje, až z toho zamrazí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments