Richard Gage o 9/11

4.6.2009

Richard Gage na KMPH FOX TV (české titulky):


Oficiální vysvětlení útoků na World Trade Center z 11. září 2001 vyvolává stále větší pochybnosti. Již mnoho let existuje iniciativa 700 architektů, kteří volají po novém a důkladném vyšetření těchto událost. Nedávno se objevily nové důkazy, které podpořily teorii, že pád budov vyvolala řízená demolice. Navzdory mediálnímu embargu na tohle téma se podařilo téměř nemožné – kalifornská lokální televize KMPH FOX, součást Murdochovy "Fox Broadcasting Company", odvysílala rozhovor s architektem Richadrem Gagem, ústřední postavou hnutí architektů a inženýrů za pravdu o 11. září (Architects & Engineers for 9/11 Truth). Toto zajímavé video jsme pro vás přeložili do češtiny. Za pomoc s časováním titulků děkujeme Sectorovi z 911 Blogu, kde najdete další zajímavé informace k tématu.

Přepis rozhovoru:

Je architektem se zkušenostmi s ocelovými konstrukcemi, nyní objíždí zemi s kontroverzní zprávou o 11. září. Richard Gage nastíní, proč si přeje důslednější vyšetřování pádů budov WTC. Děkujeme, že jste přišel.
Není zač, jsem rád, že jsem tady.

Nejdříve něco o vašem profesním pozadí.
Jsem architekt s 20letou praxí, člen Amerického institutu architektů, po tuto dobu se věnuji ocelovým a hnivzdorným konstrukcím.

Ptáme se proto, aby bylo jasné, že nejste „jen tak někdo“ s šílenými nápady, ale máte odborný rozhled. Co je oficiálním důvodem pádu budov WTC?
Bylo nám řečeno, že letadla vrazila do věží, nastala exploze, požár a za hodinu a půl – v případě severní věže – se konstrukce zřítila, protože její struktura byla oslabena požárem. Problém je, že kolaps neprovázely žádné větší postupné deformace a že nikdy dříve v historii nebyl požár příčinou pádu ocelové vysokopodlažní budovy. Naopak máme bohužel důkazy z Dvojčat a ze třetího mrakodrapu, který se tam zřítil – o němž většina lidí ani neví – prokazující 10 klíčových znaků řízené demolice. V případě budovy WTC 7, ta se po prvních 30 metrů řítila do svého půdorysu rychlostí volného pádu. Padá, jak můžete vidět, symetricky, bez obtíží volným pádem prvních 30 metrů, po dobu 2,5 sekundy. To je podivné, je zde 40 000 tun oceli, navržené tak, aby odporovala takovému pádu.

47patrová budova?
Ano, tohle se stalo s budovou WTC 7, vzdálenou na délku hřiště od Dvojčat.

Nalevo ukazujeme, co se stalo, napravo je ukázka řízené demolice.
Přímé srovnání. Můžeme vidět téměř volný pád, zrychlení volného pádu, skrz 40 000 tun konstrukční oceli, to je podezřelé. Takže je zde 700 architektů a inženýrů, požadujících nové vyšetřování, právě kvůli těmto důkazům a také těm z WTC. To je velmi silné. Téměř každý architekt, kterému ukážeme tyto informace, se s námi shodne na tom, že šlo o řízené demolice. Pokud se tedy uvolí podívat se na tyto důkazy. Protože připustit, že mohlo jít o řízenou demolici, je neblahé pro naši zemi. Jelikož někdo další kromě Al Kájdy do toho musel být zapleten – vždyť šlo o tři z nejlépe střežených budov po Pentagonu.

Kdyby to byla řízená demolice, nezbyly by důkazy na zemi, zbytky výbušnin v suti?
Jistě, bylo nalezeny kaluže roztaveného železa, několik tun – co tam dělaly? Viděli to svědci, inženýři, tavení oceli je také zdokumentováno FEMA. Příčinou pádu budov měl být běžný požár společně s důsledky nárazu letadla. Letecké palivo ani požár v kanceláři neprodukují roztavené železo nebo ocel, ta se taví až při teplotě 1650 °C. Ale my tu máme oheň o teplotě 900 °C , co tedy roztavilo tu ocel? Ložiska sama obsahují stopy zvláštní přísady – termitu – hi-tech technologie, která se používá k řezání oceli.

To jste našli?
Ano, ve vrstvě prachu, který pokryl Manhattan, byly nalezeny jeho stopy, miliardy částeček původně roztaveného železa, celkem to dělá několik tun. Jak se to stalo? Tavené železo je produktem termitové reakce a to bylo rozptýleno všude v prachu.

Vám bylo dovoleno sbírat a zkoumat vzorky?
Existuje mnoho vzorků, mnozí mají tento prach, čtyři vzorky byly poslány fyziku Stevenu Jonesovi, který dříve působil na Brigham Young University, a byly v nich nalezeny nejen tyto částice, které našli i jiní – USGS, R. J. Lee – když dělali toxikologické studie. Jsou tu stopy po železu, hliníku, fluorinu, manganu, po velmi neobvyklých prvcích, které můžou souviset jen s termitem a jsou zde i malé částice nevzníceného termitu. Jde o Hi-Tech termit – „nano-termit“. Ten není k dostání v jeskyni v Afganistanu, je produkován v sofistikovaných laboratořích pracujících pro ministerstvo obrany.

Máme tu nepřítele, na něhož se ukázalo se prstem, že to byla práce Al Kajdy, Bin Ladena, alespoň co se týče letadel, která narazila do WTC a Pentagonu. Není možné, že by to byli oni, kdo položil rozbušky do budov předtím, než do nich poslali letadla?
Tak, musíme se ptát, kdo měl přístup do těchto budov. Měla Al Kajda přístup do těchto vysoce zabezpečených budov? Pravděpodobně ne. Měla přístup k sofistikovanému nano-termitu, s částečkami tisíckrát jemnějšími než lidský vlas? Pravděpodobně ne. Někdo další musí být vyšetřován, a proto je zde 700 architektů a inženýrů požadujících důkladné vyšetření. My nemáme komplexní teorii o tom, jak se to stalo, kdo to udělal a proč. Pouze předkládáme fakta, jako včera večer v auditoriu pomníku veteránů, a žádáme důkladné vyšetřování, které zjistí, kdo, proč a jak.

Jen se zeptám, jsem občan X a chci něco položit do jedné z těch budov: Kam bych to zanesl? Jak by to bylo velké? Bylo by to tak viditelné, aby mě viděla ostraha, nebo se mi to vejde to zubní plomby?
Je tu řeč o několika tunách nano-termitu i běžného termitu, člověk by musel mít zvláštní přístup přes ostrahu. Proto firma, která ostrahu WTC zajišťovala, by měla být důkladně vyšetřena. Jde o firmy Securicom, Stratisec. Někdo by měl zjistit, kdo je ve vedení těchto společností, objevují se tam některé zajímavé osoby. K umístění výbušnin by také bylo třeba mít krytí, řekněme modernizaci výtahů, která opravdu probíhala 9 měsíců před 11. zářím. Po celém WTC se pohybovali dělníci, kteří měli přístup k výtahové šachtě, která je přímo vázaná na nosné jádro a nosníky.

Nesnažíte se vyděsit zemi, ale člověk si nemůže pomoct a trochu ho mrazí.
Přesně tak.

Samozřejmě bychom si s vámi o tom rádi povídali mnohem déle, ale dochází nám čas. Více informací najdete na našich stránkách www.kmph.com. Díky za Váš čas.
Bylo mi ctí.

Je hodně o čem přemýšlet.

Přeložilo hnutí Nenásilí

Zdroj: www.nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments