Richard Holbrooke v kritickém stavu
http://farm3.static.flickr.com/2539/3815002067_e24ca4b4b7.jpgDiplomatický veterán Richard Holbrooke byl v sobotu v kritickém stavu po operaci trhliny v aortě na Univerzitní nemocnici Gerorge Washingtona (George Washington University Hospital).

Zvláštní americký vyslanec v Afghánistánu a Pákistánu tam byl dopraven v pátek poté, co zkolaboval během schůzky na sedmém patře ministerstva zahraničí, kde je sídlo jeho dlouholeté přítelkyně, ministryně zahraničních věcí Hillary Clintonové.

Holbrooke „je v kritickém stavu a byl ve spojení se svou rodinou,“ řekl ve svém stanovisku mluvčí ministerstva zahraničí P. J. Crowley.

Těžce vytížený devětašedesátiletý Holbrooke vedl americké úsilí o vyjednání konce bosenské války, předtím sloužil jako americký velvyslanec v Německu. Svoji kariéru začal jako poradce na Pařížských jednáních o ukončení americko-vietnamské války. Na slavnosti časopisu Foreign Policy, v němž předtím Holbrooke dělal šéfredaktora, byl oceněn jako jeden ze 100 světových myslitelů roku 2010.

Byla to velmi dlouhá operace, řekl jeden z jeho kolegů a přátel v sobotu a dodal: „Každopádně si myslím, že jeho život se natrvalo změnil.“

Další kolegové byli překvapeni, když slyšeli, že Holbrooke byl postižen vážným zdravotním problémem, protože ho v minulých dnec viděli při různých význačných diplomatických událostech, které byly součástí nabitého programu.

„Viděl jsem ho na obědě ve středu a byl naprosto v pohodě,“ řekl jeden z nich.

V dubnu bylo však Holbrookovi lékaři zabráněno odcestovat kvůli ucpaným cévám, a podrobil se proceduře, při níž byly zprůchodněny.

 „Jsem v pořádku, jen jsem potřeboval podstoupit tuto proceduru,“ napsal v emailu v té době a řekl, že bude příští týden v úřadu.

Převzato z Politico.com

Překlad: Stan

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments