Ron Paul: CIA „po puči ovládla armádu“
Leden 20, 2010

Americký kongresman Ron Paul říká, že CIA provedla ve skutečnosti „puč“ proti americké vládě, a tato zpravodajská služba by měla být „odstraněna“.

Minulý týden při projevu na regionální konferenci v Atlantě před svými libertariánskými příznivci z  Kampaně za svobodu (Campaign for Liberty) texaský republikán řekl:

„Došlo k puči, slyšeli jste to? K puči ze strany CIA. Oni řídí všechno, včetně ozbrojených sil. Jsou to oni, kdo stojí za raketami a bombami na cizí země.

…a samozřejmě, že CIA je stejně tak tajnůstkářská jako FED.

…přemýšlejte jenom o škodách, které způsobila od té doby, co byla po 2. světové válce založena. Nemají nad sebou žádného pána. Jsou zapojeni do podnikání, obchodu s drogami, nastolují diktátory…

Potřebujeme se zbavit CIA.“

Paulův projev vyvolal opakovaně hlasitý aplaus, ale nevzbudil pozornost až do té chvíle, kdy si blogeři všimli klipu z této události na YouTube.

Zdálo se, že Paul naráží na zprávy o tom, že CIA je intenzivně zapojena do leteckých úderů proti cílům Al-Káidy v Afghánistánu a Pákistánu. Sebevražedný atentát na konci loňského roku proti Předsunuté operační základně Chapman (Forward Operating Base Chapman) v Afghánistánu stál životy sedmi zpravodajců CIA, včetně dvou, kteří byli najmuti soukromou bezpečnostní agenturou Blackwater. Tato událost upozornila na vysokou angažovanost CIA ve válečném úsilí.


Překlad: Stan


Převzato z Raw Story

 


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments