Ron Paul: Obama nás žene pod jednu světovou vládu
Březen 22, 2011

Kongresman Ron Paul přehodil výhybku ve včerejším televizním pořadu, když vyjádřil svůj silný odpor proti útoku na Libyi a objasnil to tím, že prezident rozvrací americkou státní suverenitu tím, že kvůli zapojení se do nezákonného aktu agrese obchází Kongres.

Kongresman, který se objevil v pořadu Freedom Watch se soudcem Andrewem Napolitanem, si nebral žádné servítky, když vysvětloval, proč je přesvědčen o tom, že si Obama šel pro oprávnění bombardovat na Libyi raději do OSN než do Kongresu. „Myslím si, že je filosoficky přesvědčen o jedné světové vládě,“ tvrdil Paul. „Chce nás nahnat tímto směrem. Nevěřím, že je přesvědčen o tom, že státní suverenita má nějakou hodnotu. Z tohoto důvodu poníží Kongres, kdykoli má k tomu příležitost,“ pokračoval. „Pokud ponižuje Kongres a může čerpat svou moc z OSN, pak vyzdvihuje to, v co věří. Není v tom však sám, vedení obou stran se tímto směrem posunují již dlouhou dobu,“ dodal kongresman. „Když přemýšlím o všem tom úsilí, které naši zakladatelé vynaložili, aby učinili z Kongresu ten nejdůležitější orgán – a oni jsou teď ti nejochotnější v tom, jak se vzdát svých výsad a dát je vládní a soudní moci, a činí tak znova a znova. Naše vedení ve Sněmovně reprezentantů se po celou dobu, co tam jsem, vždy podřizovalo exekutivě,“ řekl.

Paul ještě jednou vyzval americký lid, aby pochopil, že vojenský vpád do Libye je konjunkturální válka.  „Je nepotřebná, je špatná, nemá nic společného s národní bezpečností, nemá co dělat s obranou této země,“ řekl. „Myslím si, že za tím je něco více. Tohle může být jen jejich krytí. Možná, že ropa je v tomto případě ten důležitý problém. Nešli jsme z humanitárních důvodů do Rwandy, takže si nejsem jistý, zda tou skutečně přesvědčivou odpovědí není ropa."


Ron Paul se také objevil v pořadu Cavuto v televizi Fox, u Andersona Coopera a v Aréně na CNN, přičemž poukázal na několik důležitých bodů. „Nemyslím, že nám to řeknou na rovinu,“ řekl Paul Elliotu Spitzerovi. „Říká se, že tam jsme z humanitárních důvodů, a přitom se nikdo nevyjadřuje, že všude ve světě je spousta humanitárních problémů. Je to zneužití protestujících na celém Blízkém a Středním východě, a přitom to spískaly vlády, které podporujeme my – to jsou naši ‚přátelští‘ diktátoři."


Paul položil Andersonu Cooperovi otázku, která se týkala plukovníka Kaddáfího: „Proč jsme se před čtyřmi až pěti lety rozhodli, že je to napravený člověk, se kterým bychom mohli opět obchodovat, když už jsme věděli, že je to lump a že jím byl po celých předchozích čtyřicet let?"


V pořadu Cavuto Paul opět poukázal na pokračující přehlídku diktátorů, s nimiž je zapleten americký vojensko-průmyslový komplex, a poukázal na finanční dopad nekonečné války. „Americký lid tím trpí a je z toho unaven. Máme problémy doma. Utrácíme peníze v zámoří, vyhazujeme celé země do povětří, a potom je musíme znova budovat. To se děje ve stejné době, kdy nejsme schopni budovat ani svoji vlastní infrastrukturu.“

Převzato z Infowars.com

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments