Ron Paul: Pachatelé finanční katastrofy by měli být uvězněni
Texaský kongresman Ron Paul říká, že lidé zodpovědní za ekonomickou krizi by neměli být vítáni jako spasitelé a nemělo by jim být dáváno více moci, aby napravovali problémy, které oni sami vytvořili, ale měli by být zatčeni a stíháni jako zločinci.

 

Ron Paul v pořadu Alexe Jonese také řekl, že jediný způsob, jak by se soukromý FED mohl dostat pod kontrolu, je lidové povstání. Poznamenal, že i ve Washingtonu si už mnohem více uvědomují, jaký má FED podíl na ekonomické krizi.

 

Kongresman předloží Kongresu dva zákony, první navrhne úplné zrušení FEDu, druhý audit této organizace.

 

„Dnes jsou chráněni, jsou v naprostém utajení a krytí zákonem – pokud bude můj návrh přijat, uděláme audit a oni budou muset odpovědět na naše otázky. Počítám s tím, že když to dostaneme tak daleko, posvítíme si na ně a uděláme si jasno, což potřebujeme, aby se lidé probudili a uvědomili si, proč to všechno děláme,“ řekl Paul.

 

Paulův návrh zákona na audit FEDu je podobný jinému zákonu, který byl předložen Bernie Sandersem v Senátu, jenž směřuje k tomu, aby FED odpověděl na otázky zaměřené na to, kam se poděly 2 biliony dolarů z vládní pomoci, což je věc, v níž Bloomberg News žalovaly FED a požadují její vyšetření a vysvětlení. Minulý týden se totiž v rozpočtovém výboru Senátu děly nevídané věci, když Bernanke arogantně odmítl vysvětlit, kam se poděly peníze z vládní pomoci, a to i přes opakované otázky Sanderse.

 

Když se Paula ptali, jestli by lidem, kteří způsobili ekonomickou katastrofu, mělo být důvěřováno jako spasitelům, nebo by měli být stíháni jako zločinci, odpověděl: „Měli bychom mít minimální vládu, ale i v tomto případě se předpokládá, že se její orgány zabývají krádežemi, fyzickým násilím a podvody, a to je přesně to, co zanedbávají a kryjí … je strašné, že to dělají … a tito lidé by měli být trestně stíháni, tito lidé by měli být ve vězení.

 

Texaský kongresman také diskutoval o Obamově peněžní politice, přičemž poznamenal, že pokaždé, když bylo oznámeno nové vládní opatření s cílem zachránit ekonomiku, finanční trhy klesaly ke dnu.

 

„Přestože si mnoho lidí myslí, že trhy nevědí, o co jde, trhy jsou velmi chytré, takže to, že nereagují, a to navzdory tomu, jak to vláda cpe všem do hlavy, pokaždé když vláda přijde s novým programem, trhy jdou dolů ještě více,“ řekl Paul, a poznamenal, že obhájci volného trhu měli pravdu, když varovali, že problémy, které ještě začnou, budou vyřešeny pouze tak, že proběhne bankrot.

 

Když se Paula zeptali, jak špatná je hospodářská situace, odpověděl: „Myslím, že se to protáhne, nevidím žádné dno, od kterého bychom se mohli odrazit, trhy se mohou vrátit k vzestupu a tak podobně, ale očekávám, že obrat by mohl trvat stejně tak dlouho jako v třicátých letech,“ a dodal, že minulá deprese neskončila dříve než s koncem druhé světové války.

 

„Myslím, že to bude trvat velmi dlouho, a navíc žijeme ve velkém nebezpečí, protože lidé jsou mnohem více nároční, věří, že mají právo na majetek svých sousedů a z toho může vzniknout náchylnost k násilí … nakonec to může zničit dolar,“ řekl kongresman, a doplnil, že jedině rychlé řešení krize by neohrožovalo ústavní základy státu.

Překlad: Stan

Zdroj: www.infowars.com

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments