Ron Paul: Záchranné plány založené na strachu generují ekonomický terorismus
19. prosince 2008

Texaský kongresman Ron Paul ostře napadl současné monetární postupy federálních orgánů, přičemž varoval, že jejich politika, založená na obavách a strachu, vytváří kulturu spoléhání se na vládní pomoc, a to tím samým způsobem, který už byl použit k tomu, aby se veřejnosti prodala irácká válka.

Vláda, která chce převzít kontrolu, podminovat naše svobody a získat více moci, vždy používá faktor strachu. Používali tento způsob, když nás vedli do války v Iráku, dělají to tak v zahraniční politice, a teď tento přístup používají i na monetární, hospodářské a finanční problémy. Paul to řekl ve středu v celostátním pořadu Alexe Jonese.

„Dělají to po celou dobu, je to jejich technika – trvale budují hrozný strach v lidských srdcích. Terorizují lidi a říkají jim, že jsou jejich zachránci a jediní, kteří se o ně mohou postarat,“ prohlásil kongresman.

Paul zdůraznil, že použití faktoru strachu nebylo nikdy tak zřetelné jako při projednávání plánu na nouzovou pomoc ve výši 750 miliard dolarů pro finanční systém v průběhu tohoto roku. Poslanci byli zastrašováni tím, že dojde k ekonomickému kolapsu a válečnému stavu v Americe.

Když byl dotázán na to, zda to způsobuje ekonomický terorismus, odpověděl: „Samozřejmě ano. Lidé, kteří to způsobili, by měli být za to pohnáni k zodpovědnosti.“

Kongresman také varoval, že pomoc automobilkám by mohla mít hrozné následky.

„Je extrémně nebezpečná, protože tím plíživě podporujeme znárodňování. Jestliže vláda bude byť jen symbolickým spoluvlastníkem korporací, k čemuž nepochybně dojde, potom nastane to, čemu se říká fašismus,“ řekl Paul.

„Myslím si, že všichni vědí, že jsme teď v krizi. Dostali jsme se do bodu, kdy nikdo nevěří ve vládu, která je poctivá,“ sdělil posluchačům texaský kongresman.

„Je zde mnoho lidí, kteří byli ožebračeni, stali se obětí exekuce, či byli nahnáni do fronty pro nezaměstnané před úřady práce. Ale obyčejní lidé, kteří nejsou spojeni s Washingtonem, a zvláště mnoho mladých lidí si uvědomuje, že to vše je podvod, a že je čas tento podvod skutečně odhalit.“

„Máme skutečnou příležitost dát přímou výstrahu skutečným pachatelům, tedy těm, kteří ovládají peněžní systém. Těm, kteří padělají naše peníze a způsobují finanční bubliny a poté recesi. Nyní velmi tvrdě pracují na eskalaci krize,“ pokračoval Paul.

„Jediná věc, která to může napravit, je rozdílná filozofie. Přesvědčení, že ne FED, ale volný trh, kryté peníze a omezené daně a jsou ty věci, které učinily Spojené státy velmocí.“

„Systém, kdy se pokoušejí všechno dohromady jenom záplatovat, nefunguje. Nepotřebujeme více regulátorů, potřebujeme se zbavit podvodných zákonů,“ řekl na závěr Ron Paul.

Zdroj: Infowars.net

 

Originál rozhovoru:

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments