Rukojmí šílenců
http://www.gale-thea.sdu.dk/site/images/stories/diverse/kyklop.gifNa pěkně modelované krabičce od baskického ovčího sýra „Polyfémos“ (jeho družstevní výrobce zrovna nedávno zkrachoval), byla zvláštní rurální technikou vykreslena postava známého kyklopa z bájí o Odysseovi.

Teď krabička sloužila jako zásobárna kusových doutníků pro bohabojného Španěla Juana Garciu.

 

Garcia právě jeden z doutníků dokouřil a zároveň při tom poněkud zmateně odložil noviny. Chvíli vrtěl hlavou nad zprávou, kterou se tam dočetl. Nebylo mu jaksi jasné, co nekorunovaní vládci světa chtějí po ubohé vládě naopak korunovaného Jeho Veličenstva krále španělského.

 

„Já tomu prostě nerozumím, Dolores,“ obrátil se ke své dceři, graduované ekonomce z jedné katalánské univerzity, která se na sluníčku labužnicky rozvalovala na přenosném lehátku, „chtělo se po nás, abychom byli šetrní – jinak prý dopadneme jako Řecko. A když naše vláda začala na lidech šetřit, tak nám prý řekli – vážení, stoupá riziko, že se kvůli šetření dostanete do problémů – a hned nám snížili státní rating. Takže teď jsme jakási riziková, nezodpovědně šetřící země, která se provinila tím, že začala dělat to, co se po ní chce…

Tady je, Dolores, někdo blázen …

… a já to nejsem“…

 

Dolores se mezitím posadila a několikrát chtěla začít s delším proslovem. Nakonec ale jenom pokrčila rameny a vrátila se do polohy ležmo:

 

„Ale já jsem, tati, nikdy netvrdila, že nežijeme v blázinci. Vysvětlit bych Ti maximálně mohla PROČ se to všechno děje.

Ale vysvětlit, PROČ se to tak dít MUSÍ – na to už moje vzdělání nestačí…“

 

 

 

V Chrudimi dne 17. 7. 2008

 

 

Foto: zdroj

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments