Sarah Palinová: Stane se sexy babička z Aljašky presidentkou USA?

 John McCain provedl jeden ze svých posledních zoufalých politických činů a vybral si za vicepresidentku mladistvou Sarah Palinovou, 44 let, guvernérku Aljašky, která v této funkci působí jeden a půl roku. Pouhé dva roky je ve vrcholové politice jako senátorka. Před tím zastávala funkci starostky sedmitisícového města Wasilla. Ti mírnější komentátoři tento překvapivý čin přirovnávají ke kaskadérskému přemetu či k fotbalovému nakopnutí míče do velkého vápna v poslední minutě prohraného zápasu. Ti jízlivější mluví o čtvrtém pádu McCaina, když třemi předchozími jsou myšleny pády jeho letadel, přičemž každý stál americké daňové poplatníky 50 milionů USD.

 

John McCain se snaží získat na svou stranu nespokojené voliče Hillary Clintonové a dokázat, že našel další feministku, kterou mohou podporovat místo Obamy, kterému nedůvěřují. Tento tah přišel pozdě, protože osmnáct milionů žen, které stály za Hillary, se společně s ní přidalo na Obamovu stranu. Překvapivě se tedy nestal vicepresidentem přeběhlík od Demokratů a senátor s izraelským občanstvím Joe Liebermann, na jehož odvolání z Demokratické strany, které pouze škodí, proběhla petice. Toto vše vypadá jako poslední hřebíček do McCainovy politické rakve.

 

Sarah Palinová, bývalá vítězka Miss Wasilla, kapitánka školního basketbalového týmu a závodnice se psím spřežením, nezvedla Johnu McCainovi okamžitě po svém jmenování republikánskou kandidátkou za vicepresidentku preference, ale naopak začala být Republikánům jenom na obtíž. Demokratičtí bloggeři totiž vyčmuchali spoustu nesrovnalostí v jejím životopise a politickém působení. A nejsou to žádné maličkosti, takže se jimi začala zabývat i celostátní média typu CNN či MSNBC.

 

Zjistilo se totiž, že John McCain nominoval ženu, se kterou se předtím potkal jenom jednou v životě a vůbec ji nezná. Tzv. projekt "Mostu do nikam", který byl využit v její prospěch, se ukázal jako dvojsečná zbraň, neboť Palinová jej přestala podporovat až tehdy, když to bylo naprosto neúnosné. Zjistilo se, že před vstupem k Republikánům byla Palinová dva roky členkou Strany nezávislosti, která usilovala o odtržení Aljašky od USA. Skvěle doporučení pro funkci ve federální vládě! Zneužila své funkce guvernérky, aby vyhodila z práce bývalého manžela své sestry. V Americe neakceptovatelné! Při rozhovoru v televizi řekla, že si nedovede představit, co bude jako vicepresidentka Spojených států dělat. Ohromná ukázka její politické kompetence! Podporuje výstavbu ropovodu z Aljašky, horuje pro nekontrolovaný odstřel ledních medvědů a nemá absolutně žádné zkušenosti s mezinárodní politikou.

 

A navíc rodinné trable, které se stávají potravou bulvárních médií. Vypadá to totiž, že její páté dítě, postižené Downovým syndromem, není její, ale její nezletilé dcery. Palinová totiž své páté těhotenství na rozdíl od těch předchozích až do sedmého měsíce utajila. Nikdo z jejích spolupracovníků si nevšiml a nevěděl, že by byla těhotná. Je dosti štíhlá, ale vidět nic nebylo. V 8. měsíci byla na nějakém sjezdu guvernérů v Texasu, když si prý všimla, že se jí protrhla voda. Stačila ještě oddrmolit proslov. Přestože i v Texasu jsou dobré porodnice, jela se svým manželem na letiště (kde si opět nikdo nevšiml, že by byla těhotná) a odletěla společností Air Alaska domů. Let trval osm hodin. V letadle opět nikdo nezaregistroval těhotnou ani rodící ženu. Z letiště v Anchorage ještě jeli autem domů do Wasilly (asi 40 min.), ačkoliv je v Anchorage lepší nemocnice. Sedm hodin poté prý Palinova porodila. O tři dny později už byla zpět v kanceláři. A teď –  pozor, pozor!!! Její dcera Bristol byla asi tak pět měsíců před maminčiným porodem vzata ze školy, pod záminkou, že má mononukleózu – obvyklá výmluva těhotných pubertálních matek z dobrých rodin. Od té doby ji nikdo na veřejnosti neviděl. Mononukleóza se obvykle léčí dva až tři měsíce.

 

John McCain, který opakovaně kritizoval Baracka Obamu za nezkušenost především v zahraniční politice, touto volbou ztratil poslední dobrou kartu ve hře o prezidentský post. Spojené státy tak stojí před hypotetickou možností, že v případě, že 72letý republikánský kandidát na presidenta, o němž zlé jazyky tvrdí, že se na něm ukazují první příznaky Alzheimerovy nemoci, a který sedm let bojuje s melanomem, nebude moci dokončit svůj mandát, úřad převezme a nejmocnější ženou světa se stane bývalá královna krásy s pošramocenou pověstí a bigotními názory, která nemá sebemenší ponětí o zahraniční politice, a jak ukázalo několik posledních interview pro tisk, ani o americké historii.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments