Seminář škrcení

Občas sice někdo někoho uškrtí tak říkajíc manuálně (neboli „face to face“, jak říkávala legenda svého oboru pan Othello), ale chceme-li škrtit ve velkém (pánové Nývlt a Macháně prominou, ale mám na mysli opravdu ve velkém), pak se bez vhodného nástroje neobejdeme. V tomto směru se nejlépe osvědčuje státní rozpočet, jehož prostřednictvím můžeme škrtit hromadně, na dálku, a to dokonce i lidi, se kterými se nejenom osobně nesetkáme, ale o jejichž existence nemáme ani potuchy (kdo by se také o ty socky staral, že?).


Volbou vhodné metody – nejlépe se v tomto směru osvědčuje tzv. utahování opasků – pak lze navíc zajistit i to, že škrceni budou především lidé nevýkonní, hloupí a zbyteční, jako jsou zdravotní sestry, učitelé, knihovníci a chovanci ústavů pro duševně choré, zatímco morální, intelektuální a produktivní elita společnosti, jako jsou politici, bankéři, uhlobaroni, a frekventanti liberálních institutů, zůstane nejenom nedotčena, ale vyjde z celého procesu ještě silnější a životaschopnější, čímž bude v duchu nejlepších eugenických zásad ozdravena celá společnost, která pak bude jiná, lepší (rozuměj: jen pro lepší lidi).


Půvab této vysoce efektivní metody tkví v její jednoduchosti: opasky si totiž mohou utáhnout pouze ti podvyživení, či maximálně hubení, protože ti dobře živení je přes své vypasené pupky vůbec nedopnou.


Pokud snad někdo ještě nepřišel škrcení na chuť (vzdělaní a inteligentní lidé jím však bývají většinou vyloženě nadšeni, tak si rozmyslete, jací chcete být vy), toho snad definitivně přesvědčí přínos škrcení k dodržování přírodních ekonomických zákonů, především těch základních stanovujících pod sankcí zpomalení růstu, že roste-li ekonomika pozitivně (prostě se daří), mají na tom profitovat především bohatí, roste-li ekonomika negativně (prostě se nedaří, neboli jde to do kytek), mají na do doplácet na to především chudí. (Akademická definice zní: privatizace zisků, socializace ztrát, ale tu vy umět nemusíte.)


To je o škrcení v kostce asi tak vše, v příští lekci nás čeká rdoušení a pak se již vrhneme na čtvrcení, pálení žhavým železem a zostřený výslech jakožto nezbytné předpoklady kursu pokročilých humanitních studií.


P.S. Kdo ještě nemáte vlastní opasek, abyste se mohli solidarizovat s vlastnickou elitou a zodpovědně si ho vlastenecky utáhnout, tomu za nepatrný obnos zcela neodpovídající jeho významu rád přenechám některý ze svých. Bohužel jsou sice všechny již po záruční době, ale zato mají extra dírku navíc umožňující extra vlastenecké utažení (certifikát dokládající, že se jedná díru značkovou, je samozřejmostí).


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments