Senátoři vymysleli…
Tak se včera senátoři (patrně ti z ODS) usnesli, že si důchodci nezaslouží odpuštění zdravotnických poplatků. Mají se příliš dobře, takže mohou platit. Místo toho se dočkají jakéhosi snížení zcela nepřehledného limitu, vymyšleného geniálními poradci pana Julínka.

 

Ani nejzapřísáhlejší stoupenci ODS se už neodváží tvrdit, že loňská inflace nevznikla následkem finanční reformy, prosazené jejich vládou. Díky restriktivní politice vůči důchodcům na nich vláda ušetřila za uplynulý rok zhruba 10 miliard korun. Také díky nim se pan Kalousek holedbá úsporami svého rezortu. Nyní, kdy byla příležitost tuto nespravedlnost alespoň trochu odčinit, opět důchodci ostrouhají. Pokusy opozice penzistům před vánočními svátky přilepšit odmítl pan Nečas jako populistické. Pomalu je na místě uvažovat, zda pan ministr zná i jiné slovo. Jistě i prominutí zdravotnických poplatků by bylo populistické.

 

Nová paní ministryně zdravotnictví chce prý pokračovat v linii pana Julínka. Takže se opět dočkáme toho, že její resort něco nařídí a s nikým se nebude bavit. Nebo se dočkáme dalších figurek s kremrolemi a půllitry piva? Prý byl pan Julínek zatím nejlepší ministr zdravotnictví, četl jsem v jednom článku. Bohužel jeho autor zapomněl napsat, proč si to myslí. Snad proto, že pan ministr vymyslel plošné ždímání peněz napříč všemi vrstvami společnosti, a že mu to parlament schválil? Nebo proto, že bylo panu Julínkovi úplně jedno, že platí i ti, kteří se díky jeho poplatkům dostali na samý okraj hmotné nouze? Že poplatky platili i nesvéprávní chovanci ústavů sociální péče? Zřejmě i v jejich případě šlo o pokutu za nadměrné návštěvy lékaře! Že pan ministr dovolil farmaceutickým firmám prodávat v České republice předražené léky, a že na tuto skutečnost přišel až za deset měsíců po zavedení poplatků?

 

Je pozoruhodné, že voliče ODS zná i pan Terry Pratchett – alespoň v jedné knížce napsal o jisté vrstvě lidí: „ Dělají, co se jim přikáže, mají sklony věřit tomu poslednímu, co slyšeli, nejsou dost chytří, aby kladli otázky a mají jistou neotřesitelnou věrnost, jakou najdete jen u těch, kdož nejsou zatíženi přílišnou dávkou inteligence.“

 

Foto: Daniela Filipiová, ministryně zdravotnictví

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments