Setkání s viceprezidentem Joe Bidenem

V pátek 23. října navštíví Prahu viceprezident USA Joe Biden. Kromě představitelů státu, vlády a opozičních politiků, se má setkat se zástupci významných společenských iniciativ. Iniciativa Ne základnám proto oslovila Velvyslanectví USA v Praze a nyní jedná o době a podobě setkání.


Domníváme se, že je velmi důležité, aby na setkání s Joe Bidenem byli i zástupci občanské opozice, která přes tři roky odmítala nesmyslný projekt radarové základny v Brdech. Dnes se hovoří o jiném, mnohem nebezpečnějším a stejně nesmyslném projektu mobilních antiraket. I tento projekt je třeba odmítnout a sdělit viceprezidentovi USA, že pokud se rozhodnou tento projekt na území ČR prosazovat, setkají se znovu se silnou nevolí. Iniciativa Ne základnám je připravena opět vystoupit v plné síle a znovu organizovat účinné protesty proti takovémuto plánu.  

   

 

 

Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době ji podporuje na šest desítek organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.

 

Tiskoví mluvčí:  


Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com

Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: jana.glivicka@gmail.com  

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments