Šetřit se musí
Počátkem 90. let, kdy ještě nefungoval primitivní kapitalismus, byla tendence šetřit vodou. Lidi si seřizovali zásobní nádoby na záchodech, komu to nešlo, koupil si novou, s menším obsahem. Firmy, distribuující vodu, na to reagovaly jako panáček na obrázku pana Renčína.

Nyní se to začíná projevovat ve velkém – lidi méně marodí, tudíž si kupují méně léků. Farmaceutické firmy jim je zdraží. Acylpyrin stál před rokem 12 korun, včera jsem ho kupoval za 19. To přece nejde, vydělat méně než  loni! Zvýšení DPH zvýšilo ceny zboží. Lidé začínají nakupovat méně a lacinější druhy. Tak jim ho zdražíme, musíme mít přece nějaký zisk a stát si na daních taky musí přijít na své. Benzin je dražší a tudíž lidi méně jezdí. Tak ještě přitlačíme, rozhodnou se firmy, dodávající benzin. Takhle by šlo jmenovat výrobky a služby hodně dlouho. A do toho přijde ODS se svojí vizí 2020. Pokud nás zvolíte, budete šetřit ještě víc a platit úplně za všechno. To je velmi povzbuzující představa!

Minulý týden jakýsi pisálek sdělil čtenářstvu, že lidi na horách hledají co nejlacinější ubytování, prý z romantiky. Vyspat se ve vlastním spacáku na vlastní karimatce je tak vzrušující! Houby vzrušující. Lidi nemají peníze. Nikoli ti, kteří pořádají turnaj v pólu na Štrbském plesu. Tak zvaně obyčejní lidé, což je něco mezi 70 a 90 procenty tuzemské populace.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments