Silvio Berlusconi zabránil zveřejnění kompromitujících fotografií
Silvio Berlusconi zablokoval publikaci nepatřičných fotografií, o nichž řekl, že mezi nimi byla zobrazení dívek v bikinách i nahoře bez v jeho vile na Sardínii.

Policie zabavila stovky fotografií, na nichž údajně figuroval i nahý Mirek Topolánek, bývalý český ministerský předseda, poté co mediální magnát tvrdil, že představují zásah do jeho soukromí.  

Některé z těchto snímků byly pořízeny během Silvestra, kdy byla mezi hosty i osmnáctiletá Noemi Letizia. Berlusconiho manželka Veronica Lario měsíc poté oznámila, že se s ním rozvede, mimo jiné i proto, že „nezůstane s mužem, který obcuje s nezletilými“.

Prokuratura v Římě nařídila zabavení 200 – 300 snímků, nafocených sardinským fotografem Antonellem Zapadu z okolí Berlusconiho Villy Certosa na Costa Smeralda. Zappadu řekl místním médiím, že fotografie byly pořízeny v letech 2007 a 2008 a mohly by být rozděleny do tří kategorií.

V té první, obsahující hosty uvnitř vily, byly některé z tváří zakryty, protože „některé z těchto dárků se zdály být nedospělé,“ řekl Zappadu. „Z tohoto důvodu jsem je rozostřil, abych neporušil zákony soukromí a ochranu nezletilých.“ Druhá ukazovala hosty přilétající ve vojenských letadlech a ta třetí ukazovala ostatní hosty, některé v bikinách, jiné nahoře bez, v country klubu.


Právníci Silvia Berlusconiho uspěli u soudu s žádostí o to, aby se zabránilo použití nebo publikaci těchto fotografií poté, co je Zappadu údajně nabízel novinám za 1,5 milionu euro. Fotograf šel v sobotu na velitelství karabiniérů v Cagliari odevzdat CD s těmito fotografiemi.

Berlusconi tvrdil, že snímky byly nevinné a obsahují lidi, fotografované během čistě soukromých činností, jež jsou naprosto legální.

Niccolo Ghedini, jeho právník, řekl, že teleobjektivy byly velkým zásahem do soukromí. Řekl novinám Corriere della Sera, že nejméně jeden ze snímků ukazuje pana Topolánka nahého v zahradě během návštěvy s jeho rodinou v květnu minulého roku. Dodal: „Nebyli tam žádní nezletilí kromě Topolánkových malých dětí.“

Gino Flaminio, bývalý přítel Noemi Letizie, řekl, že nevěří, že by měla sex s Berlusconim. Tvrdil, že miliardář kontaktoval slečnu Noemi v době, kdy s ním chodila, což je v rozporu s vysvětlením, které poskytoval Berlusconi a rodina slečny Noemi, kteří tvrdili, že Berlusconi byl starý rodinný přítel. Ve včerejším dopise pro Corriere della Sera Flaminio napsal, že byl využit pro útoky na Berlusconiho.

Franco Frattini, italský ministr zahraničí, se také odmítl zabývat fámami, že ministerský předseda měl románek s Noemi, ale řekl, že sex s dívkami nad 14 let není v zásadě nic špatného. Na otázku od časopisu Newsweek, jestli by vztah s neplnoletou slečnou Letiziovou  nemohl být zločinem, Frattini odpověděl: „Naprosto ne. V Itálii je to zločin pod 14 let. Mezi 14 a 18 lety je to naprosto legální.“

Pan Frattini tvrdil, že všechna obvinění ze vztahu byla „v každém případě naprosto nepravdivá“.

Zdroj: Times online

Překlad: Stan

Stanovy otázky: Kolik má Topolánek malých dětí? Že by rafinovaná odveta za „Příteli, pusu na zámek“? Nebo je to pomsta za nedotažené kšefty?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments