Šíření lží o Íránu
Září 18, 2010

http://a.images.blip.tv/UANI-UnitedAgainstNuclearIran903.pngTi, kteří pravidelně sledují vývoj v Íránu, by mohli narazit na internetové stránky „United Against Nuclear Iran“ (Spojeni proti nukleárnímu Íránu), „nestranné a neziskové nátlakové organizace,“ která se snaží „zabránit Íránu v naplnění jeho ambice stát se regionální supervelmocí vlastnící jaderné zbraně.“

UANI sestavila podrobný seznam zahraničních společností a firem, které obchodují s Íránem, a vyzývá své čtenáře a návštěvníky, aby těmto společnostem poslali protestní dopisy a stížnosti s cílem přesvědčit je, aby stáhli svůj kapitál a zdroje z Íránu a ukončili obchodování se zemí, kterou Spojené státy a jejich evropští spojenci považují za nově se vynořující jadernou hrozbu na Blízkém východě. 

Zajímavé na tom je, že UANI na tento seznam, jeho cílem je přesvědčit tyto společnosti, aby ukončily své aktivity v Íránu, zařadila všechny zahraniční společnosti, které působí v Íránu, od společností produkující potraviny přes poskytovatele internetových služeb, farmaceutické výrobce, průmyslové konglomeráty, zpravodajské agentury, poskytovatele dopravní infrastruktury až po soukromá konsorcia.

UANI provozuje kampaň, jejímž obsahem je odhalení zahraničních korporací, které obchodují s Íránem a tlak na ně, aby s tím přestaly. Zatím uspěli v případě společností General Electric, Caterpillar a Ingersoll Rand, které se jim podařilo dostat z íránského trhu.

Poradní sbor UANI se skládá z několika členů, blízkých vládě USA, i velkých zvířat, která mají úzké vazby s americkými představiteli státu, včetně bývalého šéfa CIA R. Jamese Woolseyho, Fouada Ajamiho (Pozn. překl.: Libanonský zastánce války v Iráku), univerzitního profesora a blízkého spolupracovníka Rady pro zahraniční vztahy Johna Hopkinse, bývalého náměstka pro jaderné odzbrojení v úřadu ministra obrany Henryho D. Sokolskiho a ředitele Wisconsinského projektu na kontrolu jaderných zbraní a vydavatele webové stránky Iran Watch, která je určena na podporu finančních sankcí vůči Íránu, Gary Milhollina.

Aktivity UANI však nejsou omezeny jen na lobbování za posílení sankcí proti Íránu. Každý rok při zahájení Valného shromáždění OSN spouští UANI přesvědčovací kampaň, zaměřenou na to, aby zabránili ubytování íránského prezidenta a jeho spolupracovníků v newyorských hotelech a odradili městská konferenční centra od pořádání událostí, která íránští představitelé zvolili, aby zde přednesli svůj projev.

Zveřejněním propagandistických zpráv a článků o údajném nebezpečí jaderných aktivit Íránu UANI funguje také jako hlásná trouba, která se věnuje výhradně šiření strachu a lží o Íránu.

http://nuclearstreet.com/images/img/wallace.jpgPrezidentem UANI je Mark Wallace, bývalý velvyslanec Spojených států u Spojených národů a kumpán exprezidenta George W. Bushe. Wallace hrál klíčovou roli při přepočítání voleb na Floridě v roce 2000, které nakonec vedlo k tomu, že Bush získal presidentskou funkci. Wallace také předsedá Tigris Financial Group Ltd, „mnohostrannému investičnímu, poradenskému a správcovskému podniku, který je zaměřen na oblasti obsahující sektor zdrojů, přírodních zdrojů, nemovitostí, uměleckých a starožitných předmětů.“

UANI je dobře finančně zabezpečenou skupinou, která pravidelně zadává protiíránské televizní reklamy na kabelových zpravodajských stanicích. S rozpočty, které, jak se zdá, jsou UANI věnovány vládou Spojených států, tato „nátlaková organizace“ produkuje protiíránské materiály, které jsou na prodej v jejím internetovém obchodě. Tyto materiály zahrnují kokardy, samolepky, baseballové čepice, soupravy cedulí a trička, na kterých je vytištěno několik protiíránských sloganů.

Tato protiíránská skupina, která je podporována a financována extremistickými neokonzervativci ve Spojených státech, se objevila jako duplikát „Freedom’s Watch“, lobbyistické organizace, která sleduje při konfrontaci s Íránem a jeho jadernými aktivitami podobné cíle jako UANI. V jejím předsednictvu jsou Ari Fleischer, bývalý tiskový mluvčí exprezidenta Bushe a Matthew Brooks, výkonný ředitel Republikánské židovské koalice. Americký podnikatel a miliardář Sheldon Adelson mohutně dotuje tuto skupinu a pomáhá jí v pořádání politických kampaní a výrobě televizních programů proti Íránu.

Podle mírového aktivisty a politického novináře Richarda Silversteina je stránka UANI podporována Henley MacIntyrem, bývalým politickým zpravodajcem Bushe, který byl zapojen do „emailového“ skandálu vedení Republikánské strany a Bílého domu. Timesy v dubnu 2007 napsaly, že více než 50 zaměstnanců Bílého domu porušilo nařízení zákona o zaznamenávání presidentské komunikace tím, že „neúmyslně“ odstranilo 2400 stránek elektronických dokumentů, které se týkaly vyhození osmi amerických státních zástupců na přímý rozkaz presidenta George W. Bushe.

Po chvilce bádání můžete poukázat na skutečnost, že UANI a jeho hlavní představitelé se nebojí jaderné hrozby ze strany Íránu. Je to Izrael, který je jediným vlastníkem jaderných zbraní na Blízkém východě. Proč se stali slepými k zarážející skutečnosti, že je to jen Izrael, který představuje zásadní hrozbu pro globální bezpečnost s jeho jestřábí politikou, jež nemá nic společného s mírem a stabilitou? Údaje o nukleárním zařízení Dimona v Izraeli jsou známy téměř každému. Pokud bylo záměrem aktérů z UANI jaderné odzbrojení, měli začít odzbrojením Izraele a stálých členů Rady bezpečnosti OSN, jejichž jaderné arzenály jsou naplněny tisíci atomových hlavic. Pokud by UANI hledala mír a nešíření jaderných zbraní, měla by tlačit na bezjaderný Blízký východ likvidací sofistikovaných arzenálů sionistického režimu.

UANI tvrdí, že jejím cílem je zabránit Íránu vlastnit jaderné zbraně, takže přesvědčuje zahraniční firmy a společnosti, aby přestaly pomáhat Íránu takovým způsobem, který by mohl vést k vývoji jaderných zbraní. Jsou-li čestní ve svém tvrzení, proč jsou zaměřeni na íránské potraviny, komunikace, bydlení, farmacii a petrochemii? Co tato odvětví mají do činění s jadernými zbraněmi?

Stručně řečeno, UANI si klade za cíl poškodit íránský národ. Oni už vědí, že Írán neusiluje o jaderné zbraně. UANI se snaží o slabý, demoralizovaný a nestabilní Írán bez aktivní role v mezinárodním společenství. UANI nejsou Spojeni proti jadernému Íránu, jsou Spojeni proti íránskému národu.

Převzato z Global Research

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments