Skupina cizinců napadla…

Prosinec 04, 2011Varnsdorf  Dnes v 10:37. Pět cizinců zadrželi zatím vyšetřovatelé v souvislosti se sobotním útokem na sedm policistů ve Varnsdorfu. Všichni cizinci (rozuměj kosovští Albánci)  jsou v cele předběžného zadržení a vyšetřovatelé připravují obvinění, sdělila mluvčí děčínské policie Petra Trypesová.


Muži jsou podezřelí z trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě. Za to trestní zákoník umožňuje uložení trestů odnětí svobody až několika let vězení, dodala.

Skupina cizinců (rozuměj kosovských Albánců)  napadla v noci na sobotu údajně sedm policistů v civilu. Důvodem útoku bylo zřejmě vyřizování účtů. Jednoho z útočníků prý policisté v minulosti pokutovali. "K napadení došlo kolem 02:30 v jednom varnsdorfském baru (šlo o Pizzerii Prišitna), policisté tam byli ve svém volném čase," řekla už dříve mluvčí. Větší skupina cizinců (rozuměj kosovských Albánců)  podle ní policisty poznala a brutálně na ně zaútočila. Kolik útočníků bylo, policie podle Trypesové stále zjišťuje.


Incident odstartoval cizinec, který patří do takzvané jugoslávské mafie (rozuměj kosovsko-albánské mafie)1/, která prý ve městě působí. Podle televize Nova jedním ze zadržených je Albánec Tahir Alija, jehož ještě nedospělého syna před půl rokem při silniční kontrole zastavil jeden z napadených policistů. Mladík údajně neměl řidičský průkaz.

"On se cítil být uražený, co jsme si vůbec dovolili, že on je tady někdo, že jsme to tady vůbec řešili," popsal událost Nově jeden z napadených policistů. Doplnil, že z baru chtěli proto odejít, ale skupina cizinců jim to už nedovolila. Bratr zadrženého podezřelého Asim Alija podle Novy ale tvrdí, že za incidentem byl jen alkohol. Alijové patří podle Novy k vlivné skupině Albánců ve Varnsdorfu, bratr účastníků dnešního incidentu Ruzhdi Alija byl před deseti lety odsouzen na 11,5 roku do vězení za to, že v září 1998 zastřelil muže ve Varnsdorfu. Trest si zatím neodpykal, „chybou“ soudubyl „omylem“ propuštěn z vyšetřovací vazby. Následně utekl a je hledán mezinárodním zatykačem.


V bytech zadržených, kteří se kryli jako "zlatníci a klenotníci" byly nalezeny nelegálně držené zbraně včetně samopalů.1/ jde o zvrácený projev „korektnosti“, kdy je před českou veřejností zatajováno, že na našem území operuje silná albánská mafie, zabývající se narkobusinessem, obchodem s ženami a pašováním. Proto operuje především ve velkých městech a v pohraničí, kde obsadila pašerácké kanály do sousedních zemí.


Převzato z Kosovoonline

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments