Skvělý právník

Právník z New Orleans žádal půjčku u FHA (Federální domovní asociace) pro svého klienta. Tento klient přišel o dům při hurikánu Katrina a potřeboval si postavit nový, bylo mu však řečeno, že mu půjčka může být poskytnuta pouze tehdy, když uspokojivě prokáže svůj titul majitele nemovitosti, jež měla figurovat jako jistina půčky.


Vzhledem k tomu, že zmíněná nemovitost byla postavena roku 1803, trvalo tři měsíce než právník sehnal všechny potřebné listiny. Poté, co odeslal vyžádané dokumenty FHA, obdržel následující odpověď:


“Při zvažování žádosti Vašeho klienta o půjčku jsme vzali na vědomí skutečnost, že se jeho majitelský titul opírá o výpis předchozích majitelů titulu výše zmíněné nemovitosti. Ačkoli oceňujeme snahu, se kterou jste připravili a prezentovali Vaši žádost, jsme nuceni poukázat na fakt, že výpis původních majitelů diskutované nemovitosti sahá pouze do roku 1803.

Abychom mohli přistoupit k schválení Vaší žádosti, je nutné vyčerpávajícím způsobem prokázat původ vzniku majetkového titulu."

(Autentický text dopisu.)


Naštvaný právník reagoval tímto dopisem:


“Obdržel jsem Váš dopis týkající se majetkového titulu v případě č. 189156. Beru na vědomí, že si přejete zdokumentovat historii majetkového titulu déle než 194 let do minulosti, které pokrývá naše žádost. Nikdy by mě nenapadlo, že by kterákoliv vzdělaná osoba v této zemi a zvláště pak někdo, kdo pracuje v oboru nemovitostí, nevěděl, že Louisiana byla v roce 1803 odkoupena Spojenými Státy od Francie, tedy ve stejném roce, ke kterému jsme v naší žádosti zdokumentovali majetkový titul.

Za účelem osvěty špatně informovaných byrokratů Federální domovní asociace tedy doplňuji:

Majetkový titul na stavební parcelu před jejím vlastnictvím Spojenými Státy byl získán od Francie, která tento titul získala Právem Dobyvatelů od Španělska. Pozemek se stal majetkem Španělska Právem Objevu, který učinil v roce 1492 námořní kapitán jménem Kryštof Colombus, jenž získal privilegium hledat novou cestu do Indie od Španělské vládkyně, Isabelly. Dobrá královna Isabella byla velice zbožná a stejně tak opatrná v otázce titulů jako Federální domovní asociace, a obezřetně se pojistila papežským požehnáním než prodala své šperky k financování Kolumbovy expedice.

Nyní, papež, jak jistě asi víte, je vyslanec Ježíše Krista, Syna božího. A Bůh, podle všeobecného názoru, stvořil svět. Pročež věřím, že můžeme celkem bezpečně presumovat, že Bůh také stvořil tu část světa, která se jmenuje Louisiana. Z toho se dá vyvodit, že Bůh je jejím původním majitelem a původ Boha se datuje ke vzniku času a světa, jak jej známe, včetně FHA.

Doufám tedy, že shledáte původní majetkový nárok Boha na diskutovanou parcelu uspokojivým.

A nyní, dali byste nám laskavě tu zkurvenou půjčku?"

(Autentický text dopisu.)


Půjčka byla poskytnuta.


Překlad: Dominika Dery


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments