Smlouva o Christiánii připravená

Červen 12, 2011

Cena jednoho čtverečního metru v Christiánii bude 3.500 dánských korun. Vyplývá to ze zatím nezveřejněné smlouvy o majetkovém uspořádání Christiánie.


Smlouva o prodeji Christiánie

 

Smlouva o majetkovém uspořádání Christiánie je téměř hotová a dává fondu Christiánie možnost oblast od státu odkoupit.

Televizní stanice DR přinesla zprávu, že Christiánie bude zachována v současné formě. Cena za půdu a budovy je 76,2 milionů dánských korun a roční nájem je 6 milionů. Právo na další rozšiřování oblasti a budování nových staveb bude okolo 40 milionů korun.

Cena leží pod průměrem

Přesto, že cena 3.500 dánských korun za metr je hluboko pod průměrem, souhlasí s ní jak dánská pravicová vláda, tak opoziční strany.

"Nemůžeme srovnávat Christiánii se soukromým trhem s nemovitostmi. A řešení najít musíme", říká ekonomický mluvčí Konzervativní strany, Mike Legarth. Zdůrazňuje také legalizaci Christiánie a vyřešení vlastnictví. Legarth dodává: "Pokud bychom požadovali tržní ceny, neměli by obyvatelé Christiánie nejmenší šanci na odkoupení oblasti". Opozice s ním souhlasí, pouze Dánská lidová strana se ke smlouvě staví negativně.

Většina budov v Christiánie zůstane, jen malý počet bude muset být stržen. 700 obyvatel Christiánie se má k nabídce vyjádřit ve středu.

Zdroj: Politiken

Převzato z blogu Mochasin

 


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments