Soros: NWO povede ČínaGlobalistický miliardář George Soross řekl v rozhovoru pro Financial Times, že Čína nahradí Spojené státy jako lídr nového světového pořádku, a že Amerika by se neměla bránit svému úpadku spojenému se slábnutím dolaru, pádem životní úrovně a zavádením nové celosvětové měny.


Na otázku, o čem by měl diskutovat Obama, pokud v příštích měsících navštíví Čínu, Soros uvedl, že „by bylo na čase, protože si myslím, je potřeba zapojit Čínu do budování nového světového pořádku, finančního světového řádu,“ k čemuž dodal, že Čína byla váhavým členem Mezinárodního měnového fondu, který do něj neprovedl dostatečný vklad.


„Myslím, že je potřeba takové nové uspořádání, v němž bude Čína součástí procesu jeho vytváření a oni se v něm musí angažovat, musít jej vlastnit tím samým způsobem, jako jsou Spojené státy vlastníkem … současného uspořádání,“ řekl Soros a dodal, že G20 se vydalo tímto směrem.


Soros řekl, že kvůli existujícímu všeobecnému úniku od měn celkově rostou ceny komodit, především zlata o ropy. Poznamenal, že výrazný pokles dolaru je „žádoucí“, a že celý systém potřebuje přestavbu směrem k celosvětové měně.


„Je zapotřebí nového měnového systému a právě SDR (Speciální práva čerpání – účtovací jednotka MMF na základě koše hlavních světových měn) by mohla být tou součástí celého systému, a já si myslím že ze strany Spojených států je neuvážené bránit se širšímu využití SDR, jež by teď, v době kdy probíhá celosvětový pokles poptávky, mohly být velmi užitečné, právě prostřednictvím SDR by mohla být vytvořena mezinárodní měna,“ řekl Soros, přičemž vysvětloval, že to se právě děje poté, co MMF napumpoval příděl SDR v hodnotě 250 miliard dolarů do světové ekonomiky.


Soros také tvrdil, že bohatší země přemístily bohatství do chudších zemí prostřednictvím SDR, přičemž MMF platil půl procenta transakčních nákladů.


Soros řekl, že svět by měl projít „bolestivéým připůsobením“, jež bude následovat po pádu dolaru a zavedení globální měny. Pokud budeme číst mezi řádky, tak v podstatě hrozil likvidací dolaru, pokud Spojené státy nenaskočí do rychlíku s globální měnou.


Soros předpověděl, že se Čína stane novým motorem světového hospodářství, v čemž nahradí USA, a že to zpomalí hospodářský růst a sníží životní úroveň. Soros také popsal Spojené státy jako brzdu světové ekonomiky v důsledku pádu dolaru.

 

Převzato z Prison Planet


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
15. 1. 2015 18:38

Jj. Sorosovi to došlo. Když to nepůjde přeskočit, tak to podlez. Dickové se snaží odlákat Čínu od Ruska a pomalu zakládat po kousíčkách čínský majdan. No, nevím, zda se jim podaří uvařit čínskou žábu.