Soustředěná informační válka nejen proti ČR?

Možná je to náhoda, ale v poslední době směřují z US do našeho regionu nepřesné a zavádějící informace, které v konečném důsledku poškozují zdejší ekonomiky včetně té naší.

 

První byla prognóza banky Goldman Sachs, že do půl roku bude stát euro 32. I když banka svou prognózu již odvolala (1, 2), přispěla tato dezinformace prudkému pohybu koruny dolů. Nyní zase musí Národní banka v potu tváře odvracet lživá tvrzení Financial Times a The Economistu týkající se výše a struktury českých dluhů. Člověk nemusí být zrovna nějaký superekonom, aby například věděl, že v ČR domácnosti dluhy v zahraničních měnách nedělaly.

 

V době všeobecné nejistoty a paniky, to přece nemůže být náhoda, spíše se může jednat o originální metodu, jak stáhnout kapitál z regionu. To nakonec velmi opatrně naznačila i ČNB.

 

"Vzhledem k citlivosti trhů na nepřesná data v době finanční krize by tato zavádějící interpretace dat mohla mást investory i širokou veřejnost, proto ČNB považuje za nutné uvést výše zmíněné nepřesnosti na pravou míru," dodala ČNB.

 

Mezitím se ale manévr podařil a plánovaných cílů bylo dosaženo.

 

Převzato z blogu Nautilus

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments