Spojené státy v tajném táboře v Kataru učí syrské povstalce pokládat miny a dobíjet raněné

Televizní stanice PBS včera večer vysílala dokumentární film "Sýrie: Zbraně povstalců", který popsal výcvik opozičních bojovníků, který provádějí  Spojené státy na utajené základně v Kataru. Povstalce zejména učí, "jak dobít vojáky, kteří zůstali naživu po útoku."


Ve filmu je velké množství rozhovorů se syrskými povstalci, které s nimi vedl novinář Mohamed Ali. Ozbrojenci na kameru vyprávěli o tom, že se tajně setkávají se svými "americkými představenými" v Turecku, kde od nich dostávají zbraně a munici a poté jsou od nich vysílání na zdokonalovací výcvik na katarskou základnu.


Podle jejich slov se tajný tábor nachází na hranici se Saúdskou Arábií. Každý výcvikový cyklus trvá tři týdny. Za tu dobu se povstalci naučí zacházet s novějšími zbraněmi a způsoby vedení boje. Vydají jim také novou výstroj.


"Učili nás, jak pokládat nástražné miny,  provádět útoky na dopravní prostředky, získávat informace a zbraně a zabíjet nepřátele, kteří přežili náš útok," řekl tvůrcům filmu povstalec v masce.


Novinář, který s nimi vedl rozhovory, také poznamenal, že většina Syřanů, kteří podstupují výcvik v americkém táboře, nemá žádný předešlý vojenský výcvik. Ve skupinách po 80 – 90 lidech je posílali nejprve do Ankary, aby získali "americké kontakty". Poté, co získají všechny nezbytné dovednosti, jsou posíláni přímo do Sýrie, do boje proti vládní armádě.

 
Převzato z RT.com
 
Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments