Spontánní nemodrý fejsbůk

Kdo by poslední dobou nečetl, jak to zas na fejsbůku vznikla další spontánní politická akce, tak ten asi příliš v Česku nepobýval a nebo nesleduje naše zlatá média. Samozřejmě vše jsou to aktivity mladých nadšených lidí, nějaká politická strana s tím nikdy nemá nic společného.

Podíval jsem se na zoubek tomuto mediálně rozšířenému obrazu. Poslední novinářský favorit je skupina, kde lidé bojují proti neslušnému totalitnímu Paroubkovi a vzkazují mu s typickou pravicovou elegancí, že je jednička. Skupina se rychle rozrostla a nyní i pořádá menší akcičku, kde se mají spontánně sejít za pár dní na Staromáku a spontánně svůj milovaný pozdrav poslat do světa. Akce ve chvíli, kdy tyto řádky píšu má 61 potvrzených účastníků (i když samozřejmě jde o klikací hosty, realita málokdy odpovídá skutečnosti), nic by na tom nebylo zajímavého, kdyby jedna z prvních fotek, co na mne vykoukla při otevření stránek této události, nepatřila výkonnému redaktorovi CEVRO Revue Zbyňku Kličovi a druhá Marku Šnajdrovi, kterého snad ani není nutno představovat. Projet si 61 náhodných a spontánních lidí zabralo tak patnáct minut a výsledek byl překvapivý. Jedna sedmina lidí má naprosto jasně u sebe ve veřejně dostupných profilech či na veřejně dostupných stránkách uvedené různé funkce v či pro ODS a přibližně dvojnásobek má na ODS vazby nepřímé (například fanouškovství v různých oblastních skupinách ODS atd.).

Zde jsou ta naprosto jasně prokazatelná jména:
Marek Šnajdr
Zbyněk Kříž
Jan Bauer (poslanec)
František Cerha (asistent Vondry)
Veronika Vrecionová – ODS Přezletice
David Polák – Mladý konzervativec RK Praha 4
Josef Sláma – místopředseda ODS Staré Město Praha 1
Radek Kozák – OS ODS Neratovice

Spolu s lidmi, co napojeni na ODS jsou sice také, ale není to tak jasné jako ve výše uvedených případech, je nedlouho po ohlášení oné události skoro polovina jejích účastníků modrá a ti budou rozesílat informace dál a dál (klasické řetězení fejsbůku), pevné "spontánní" jádro najednou nebude viditelné a za pár dní se z novin dozvíme, jak se to mladí sami od sebe domlouvají či domluvili a ODS s tím samozřejmě nikdy neměla nic společného. Škoda, že nejde takto jednoduše podchytit růst všech těch skvělých a spontánních iniciativ. Jejich vznik samozřejmě nemusí a dost často není z modré dílny, ale expanze podle výše uvedeného příkladu asi …..

Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments