Stávka a vydírání

Právo na stávku je dáno naší ústavou, tím by se vlastně celé téma dalo uzavřít a remcaly odeslat ke studiu Listiny základních práv a svobod. Z druhé strany, bylo by asi správné upozornit na jeden drobný fakt. Odpůrci stávky z řad novinářských i politických často mluví o jakémsi vydírání – a to nejenom nyní, ale vlastně v případě jakékoliv stávky – a takové vydírání je špatné, neetické, či možná dokonce by mělo být zakázáno.

Samozřejmě čirou náhodou, je to zase další klasický příklad pravicového pokrytectví. O vydírání totiž křičí ti samí novináři a politici, kteří jinak vydírání považují za naprosto správné, pokud je v souladu s jejich ideologií. Kdo nás dnes a denně citově vydírá polopravdami, kde kardinálním argumentem je něco o prý špatné budoucnosti našich dětí? Nechcete radar, vraždíte naše děti, máte jiné ekonomické názory, okrádáte naše děti atd. Tento blábol je pravicovou mantrou posledních let a rozhodně si nezaslouží jiný termín než vydírání, a to navíc dost podpásové.

Ale je to jen jeden z příkladů na to, jak ti co dnes křičí, jindy s vydíráním nemají nejmenší problém. Na čem je založena ekonomická vize pravicových novinářů a politiků ? Na souhlasu s vydíráním, které nám často předvádějí někteří podnikatelé či jejich mluvčí (chvála těm, kteří toto nečiní). Nesnížíte nám daně nebo nám je zvýšíte? Budeme na daních podvádět a nebo utečeme do daňového ráje. Nesnížíte nám sociální pojištění? Vyhodíme hodně zaměstnanců a totéž vám učiníme, pokud nám neulevíte v Zákoníku práce. Dnes by proto pravice, jejíž celá politika je založena pouze na vyděračství, měla spíše mlčet a její novinářští slouhové taktéž.

Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments