Strážní ratlíci české demokracie aneb proč závidím Němcům
Letošní léto vypadá na všechno možné, jen ne na tradiční žurnalistickou okurkovou sezonu.Po skandálu s Romanem Janouškem, který je skutečně čím dál zajímavější, se nyní přetřásají ve velkém fotky a videa, která nejdříve začal tisknout bulvár AHA, aby jej nyní, alespoň částečně převzal superbulvár MfD.Ten nyní přišel s verzí, že za vším stojí Karel Randák, takto bývalý šéf české špionáže. Dokonce s e svými muži.

Dneska v poledne jsem si náhodou pustil polední zprávy Radiožurnálu. Po zpravodajské části vždycky následuje část komentářová. Dnes ji měla na starosti Veronika Sedláčková… Vřele doporučuji vyhledat si její vystoupení na webu ČRo a poslechnout záznam rozhovoru s Karlem Randákem, kterého zpovídala telefonem. Nejde o to, že Randák přiznal, že fotky a videa skutečně MfD doručil on, ani o to, že popřel, že by za sbíráním těch materiálů stál, a že konstatoval, že je pouze získal, a protože pokládá průnik byznysu a lobingu do české politiky už za tak vážný problém, že v podstatě ohrožuje fungování státu, se jej rozhodl nabídnout mediím.  Nejde ani o to, kdo za těmi materiály opravdu stojí –  jestli konkurenční partaj, konkurenční klan v ODS, jestli náhodou nemáme co do činění se samoprovokaci údajně postižených nebo snad něco úplně jiného.

Jde mi o pouhou jednu větu ze samého začátku rozhovoru. Ta věta zní nějak takhle. Ano, dostal tip na to, kde budou – na určitém místě v Toskánsku. Bylo veřejným tajemstvím, že zde (inkriminovaní dovolenkáři) mají svoje sídla. V tu chvíli jsem vylítl z křesla a Karkuli, připravující oběd vypadla naběračka z ruky… Jasně – čekali jsme, že Veronika Sedláčková okamžitě zareaguje a vypálí  – kdo a kde přesně tam má svoje sídla! Oficiálně je známo jen to, že si tam zakoupil něco exministr Řebíček…

Ovšem čekali jsme marně. Veronika Sedláčková, takto strážní ratlice české žurnalistiky, si jela po svém prkně. A páčila z Randáka věci typu, zda má ještě nějaké další dokumenty, a kým že tam byl vyslán na sběr těch materiálů, a podobné věci: Jen jsme bezmocně lomili rukama. Rozhovor šel do ztracena a tenhle sólokapr mizel v nenávratnu. Jakkoliv dále expertně přizvaný komentátor Petr Nováček – se snažil dělat, co mohl. Veronika Sedláčková demokracii v Čechách rozhodně ani neochrání, ani nevyčmuchá ty, kteří ji poškozují. Toť zřejmé. Byla, je a zůstane nanejvýš strážní ratlicí.

Nic na tom nemění fakt, že stejnou ratličí ráci neosvědčili ani další. Například Lidovky. V serii článků o Janouškovi a jeho případu. Například. Jejich hlavním trumfem byly citace z údajného vyšetřovacího spisu, který měly k disposici, a který podle jejich tvrzení koloval mezi členy ODS! Sic! Jistě šli po hlavní stopě – tedy Janouškovi a jeho kauzách. Nicméně někoho z redakce měl zarazit jednoduchý fakt – jak to, že vyšetřovací policejní spis KOLUJE mezi těmi, kteří s případem mohou souviset? Jak to, že koluje v nějaké politické partaji? Jak to, že koluje vůbec? No asi mám opět svých 24hodin naivity… Když očekávám, že takovýhle dynamit bude v nejvyšším stupni utajení, a že se k němu nikdo nedostane. A když čekám, že české noviny se nad tím alespoň pozastaví a udělají z toho samostatnou kauzu… Jistě, možná by vypadaly před kolegy z branže naivně, ale byly by aspoň Veronikou Sedláčkovou – tedy ratlíky české demokracie. Co jsou takhle?

Ani Lidovky v tom nejsou samy. Báječná je i „ostražitá“ MfD. Uveřejnila řadu fotek a ještě větší řadu spekulací celého zákulisí. Teď zrovna pere do Randáka. Že on dostal zakázku. Jak přiznal, že materiály předal, tak popřel, že by je sbíral. Takže  – smůla. No nic. To se stát může. Co by se ovšem stávat nemělo, je prostinký fakt – že Topolánek nejspíš trávil dovolenou tentokrát nikoliv u kámoše Berlusconniho, nýbrž u kámoše Řebíčka. Co je na tom divného? Nic, až na to, že Řebíček byl ministrem, kterého právě Topolánek vyměnil při vládní rošádě. Vyměnil proto, že i pro něj se stal neudržitelným. Z mnoha důvodů a nejvíce nejspíš (moje spekulace) kvůli Viamontu. Stál příliš mnoho bodů volebních preferencí. A tu máš čerte kropáč – když Řebíček, po odchodu z ouřadu, který tam pěkně spravoval s gustem oznámil světu, že si koupil za pár set melounů nějaké nemovitosti v Toskánsku a emirátech, neví expremiér nic lepšího, než tam vyrazit na dovču. A jen jako mimochodem vyjde najevo, že se tam motá , kromě nepostradatelného Dalíka a řady dalších, také šéf ČEZu, který s i zase od Řebíčka půjčil jachtu…

Strážní ratlík české demokracie by vyletěl a sebral aspoň tuhle kostičku – jak to, že expremiér a opětovný kandidát na předsedu vláda má za to, že je košer trávit dovolenou tam, kde je mimořádně silný odér stavby dálnic a železničních koridorů po česku? Nevyletěl … tenhle prý strážně podivný tvor radši kouše do bačkůrky jménem Randák…

Závidím Němcům! Opravdu závidím. Tam si nešťastná ministryně za sociální demokracii dovolila něco neslýchaného – vyrazila na dovolenou do Španěl sice za své, ale vládní limuzinou a ještě se šoférem!!! Považte tu drzost vůči daňovému poplatníkovi .  Tím pádem odepsala nejen sebe, ale nejspíš i celou svou partaj v dalších volbách. Strážní psi demokracie, bohužel v Německu, ji roztrhali na mraky. Pak nezáviďte Němcům. Opět, nejsem veden snahou jít po modrých. Protože čeští ratlíci se vcelku ani nenamáhali, kromě nejapných spekulací o velké koale, vyrazit tentokrát po oranžových, zdržujících se, jistě jen čirou shodou náhod, na témže místě. Závidím prostě Němcům.

Uvažuji, že do Českého rozhlasu pošlu balíček Pedigree.Pro štěňata. S cedulkou „věnováno Veronice Sedláčkové“. Nicméně – musím souhlasit s Petrem Nováčkem, že je naprosto alarmující celá kauza fotek a videonahrávek. Tady skutečně už končí jakákoliv legrace. Myslím, že i ti focení mají nárok na svoje soukromí. Respektive měli by mít. Pokud by každý jejich čin nepodporoval hlasy těch už absolutně z politiky otrávených, kteří v každém politikovi vidí pouze a jenom gaunera! A vůbec se nedivím, že jich stále přibývá. Začíná mezi ně patřit i nebezpečně vysoké procento těch, co nečtou bulvár, informace třídí a vyhodnocují. Takhle obyčejně končí demokracie. I proto závidím Němcům. Co kdyby si to laskavě naši mocní uvědomili? Je nevyšší čas.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments