Střet civilizací? Ne, souznění fanatiků…

http://weaselzippers.us/wp-content/uploads/2010/09/terry-jones-koran-burner.jpgNejmenovaní evangelikálové v Praze pálili po roce 1990 spisy nejmenovaného autora, a kdo o tom ví? Jmenovaný pastor Terry Jones má ve 120 tis. městě Gainseville ve státě Florida maličký sbor zvíci 50 (sic!) duší. Tento fanatik se rozhodl pálit ve velkém Korán, a to dne 11. září. Totéž dělali pomatení pražští evangelikálové s jinými knihami, a ví o tom pár zasvěcenců. Rozdíl není jen v symbolické hodnotě činu. Americké kanály potřebují udržovat svěřené stádce v trvale exitovaném stavu, neb se blíží volby. V rámci debaty "pálit-nepálit" už není možné rozumné uvažování, což je základní podmínka pro kvalifikovanou demagogii.

Nevěřím na nějaký střet civilizací, protože každá civilizace trvá staletí až tisíciletí právě díky rozumným lidem. Současné spory šikovně rozdmýchává pár lidí, kteří vyrábějí mediální témata na zakázku. Politickými demagogy ovládaná média udělají z jednoho fanatika planetární záležitost. Vášně pak vzplanou na všech stranách a mediální vrtichvosti šikovně zavedou debatu tam, kam potřebují. Jejich amorální jednání zvedne věřící z kostelních lavic nebo od modlitebních koberečků k samopalům a k atentátům. Obětí tohoto sporu se nakonec stane třeba aktivistka humanitární organizace, která pomáhá zaplaveným obyvatelům Pákistánu.

Místo střetu civilizací a náboženství je dobré vidět, kdo má z plánovaného napětí prospěch, a proč. Muslimský fanatik Bin Ládin a křesťanský fanatik Terry Jones si bezvadně padnou do noty. Aby na sebe upozornili, potřebují vzbudit nenávist.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments