Stříbro: Děsivá nezaměstnanost, Špidla nabízí peníze z EGF
Nezaměstnanost ve Stříbře na Tachovsku překročila již 25 procent. Situace je hrozivá. O celý případ se začal zajímat i evropský komisař pro sociální věci a zaměstnanost Vladimír Špidla, který navštívil Plzeňský kraj. Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová tak mohla blíže seznámit komisaře Špidlu se situací v této oblasti, především pak s rostoucí nezaměstnaností. Na programu jednání bylo i hodnocení možností Plzeňského kraje v souvislosti s využitím globalizačního fondu EU. Ten nabízí možnosti, jak pomoci lidem bez zaměstnání.

 

„Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci působí zatím jen dva roky, ale již vykazuje povzbudivé výsledky. V loňském roce z fondu čerpalo téměř 10 000 pracovníků, hlavně v podobě příspěvků na hledání zaměstnání, vzdělávacích programů a pracovních pobídek. Jeho pravidla byla nyní přepracována a jeho působnost rozšířena tak, aby řešil sociální dopady celosvětové hospodářské krize. EGF tak bude moci pomáhat lidem bez práce při hledání nového zaměstnání ještě účinněji,“ uvedl pro novináře evropský komisař pro zaměstnanost Vladimír Špidla.

 

Globalizační fond je možné požádat o příspěvek. Musí tomu však předcházet několik kroků. Jedním z nich je žádost Plzeňského kraje na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Eurokomisař zároveň dodal, že vzhledem k velkému počtu nezaměstnaných v jedné lokalitě má „stříbrský případ“ u globalizačního fondu naději na úspěch.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments