Střílející a naříkající
Červen 18, 2010

Zadržte dech. Tohle není žádný vtip, žádná satira. Je to opravdu tak dojemné. Izraelský Ynet právě informoval o tom, že obrázky zajatých příslušníků izraelského komanda, které byly zveřejněny v tureckých médiích, otevřely „…staré rány u těch izraelských výsadkářů, kteří se dostali do podobných situací. Nejméně čtyři vojáci hlásili zhoršení své mentální kondice.“

Zatímco zbytek světa je v šoku a zuří nad obrázky, na nichž Izraelští mariňáci chladnokrevně popravují mírové aktivisty, Izraelci, zdá se, naříkají nad svým nově se rozvíjejícím fantasmagorickým traumatem.


Ynet píše, že „tíživé obrazy svázaných a zkrvavených izraelských výsadkářů na palubě Mavi Marmary měly závažný vliv na vojáky, kteří se vrátili z bitevního pole více než před rokem.“ Tito noví trpitelé jsou tedy vojáci, kteří se té události přímo neúčastnili.

Nejdříve mě tedy nechte, abych nabídl traumatizovaným „obětem“ z řad přepadových jednotek snadný lék. Na následující fotografii mohou vidět, jak turecký zdravotnický tým na spodní palubě ošetřoval lehce zraněné izraelské vojáky, zatímco jejich přátelé popravovali mírové aktivisty na palubě horní. Doufám, že Izraelci jednou pochopí, že mimo jejich hebrejské ghetto existuje něco jako soucit, a dokonce začnou sami rozvíjet své vlastní schopnosti soucitu. Ale možná jsem v tom jenom příliš velkým optimistou.

Ynet zjistil, že nejméně čtyři „příslušníci námořní pěchoty nedávno kontaktovali ministerstvo obrany, aby oznámili, že záběry zraněných vojáků v médiích způsobily zhoršení jejich mentální a psychické kondice.“ Není divu, že Izrael potřebuje tolik atomových bomb. Pokud ti nejotrlejší výsadkáři reagují na zobrazení lehkých zranění tímto způsobem, měl by Izrael proti příští humanitární flotile do Gazy nejraději použít svoji zbraň posledního řešení.

Jeden z „trpících výsadkářů“, který byl naverbován minulý rok a nezúčastnil se chladnokrevného vraždění na Mavi Marmara ohlásil, že „nezískal žádný výcvik v tom, jak se vyrovnat s takovými situacemi a jejich důsledky“, přičemž jedním z nich je to, že v noci těžce usíná. Košer bojovník nemůže v noci zamhouřit oči. Myslím, že na tom není tak špatně ve srovnání s devíti mírovými aktivisty, kteří zavřeli oči navždy.

Je zajímavé, že Ynet stále ještě neinformoval o izraelských výsadkářích, traumatizovaných masakrem, který spáchali, když popravovali mírové aktivisty v mezinárodních vodách. Ynet stále ještě nepřinesl zprávu o žádném důstojníkovi Hasbary, který spáchal sebevraždu poté, co se seznámil s předem připravenými a inscenovanými scénami násilí na Mavi Marmara.


Asi ti Izraelci přece jen nebudou takové citlivky.

Převzato z blogu autora

Překlad: Stan

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments