Střípky z Ukrajiny

Podrobnosti o boji ukrajinského batalionu Donbas

Batalion „Donbas“, kterému velí známý radikál Semjon Seměnčenko, byl zformován z bojovníků Pravého sektoru. Sám Seměnčenko na Facebooku píše, že dnes upadli do léčky domobrany (podle Kyjeva samozřejmě teroristů) a tvrdí, že zahynulo 5 lidí, raněných bylo 6 a do zajetí se nedostal nikdo. Aby vypadal méně neschopným, tak pro jistotu mezi útočníky zařadil i čečenské bojovníky a bojovníky krymské „Alfy“ a „Berkutu“ (menší kalibry by si s ním přece neporadily).Podle telekanálu TVC: z elektronické pošty zachycené skupinou Kiberberkut, kdy komunikoval Seměnčenko s Arsenem Avakovem však vyplývá, že po zásahu reaktivním granátem je jeho slovy „z pěti lidí šašlik“ a další prý postříleli. Když jeho lidé viděli jednoho ze zraněných, jak se pokouší odplazit, tak chtěli v šoku utéci. Z hovoru je možné vydedukovat, že je potom sami postříleli, zřejmě 10 lidí a někde je zahrabali.

Teď žádá o lepší výzbroj: Velitelé dobrovolnického bataliónu jednají s vedením ministerstva obrany, ministerstva zahraničních věcí a SBU o vytvoření batalionu speciálního určení z jednoho z bojových útvarů „Donbasu“. Tento nový útvar by měl obdržet těžkou výzbroj a oficiální status!!! Prý to vyřeší problém spolehlivé ochrany státní hranice a zničení mobilních uskupení „teroristů!!!“. Umožní jim to také plnit výzvědné a diverzní úkoly.

 

Porošenko se obrací na USA s prosbou o pomoc, patriarcha Kirill ho vyzývá k obnovení občanského míru a shody

Porošenko, který „zvítězil“ v mimořádných prezidentských volbách, se vyjádřil k silové operaci na jihovýchodě. Prý operace teď konečně opravdu začne a ukončí tu noční můru zaměřenou na zničení Ukrajiny (škoda, že ne tu v Kyjevě). Německému deníku řekl, že Kyjev musí reagovat na východní události. Obrátil se přímo k Washingtonu a požádal o přímou vojenskou pomoc. The Washington Post cituje Porošenka: „Když dům vašeho souseda hoří, musíte mu půjčit svoji zahradní hadici“. Prý chce obnovit smlouvu o bezpečnosti a spolupracovat ve vojensko-technické a poradenské oblasti. Také řekl, že ekonomické sankce nepomohou a vůči Ukrajině může dojít k ještě vážnější agresi. Nejraději by pochytal separatistické lídry.


Pretendent na přezdívku Petr Krvavý

Ten z iluzorně nejměkčích pretendentů na trůn „najednou“ prohlásil, že antiteroristickou operaci je třeba zesílit. A nejen zesílit, ale vybavit armádu nejnovějšími zbraněmi a ochrannými prostředky.

Poslední iluze padly v souvislosti s letištěm a stadionem. Kolotočem politických figur v jejich postech se smysl strany nezměnil. Válka do úplného zničení lidí s jiným přesvědčením.

Při hodnocení doněckých vůdců autor podotýká, že dva měsíce si dělili funkce a soutěžili v hlasitosti svých prohlášení, a přitom neřešili hlavní otázku – armádu a kontrolu území. Včera se tedy střetli s realitou. Zabíjet budou všechny.

Je prý jasné, že mladá republika nemá moc prostředků a sil, aby mohla kontrolovat Doněck a jeho předměstí. Do vedení se teď však dostal člověk – Borodaj, který nejenom umí rozdávat rozhovory, ale i bojovat se zbraní v ruce, což včera předvedl.

Za své předchozí chyby však doněcké vedení zaplatilo vysokou cenu. Umírají domobranci, umírají civilisté. Kyjev předvedl, že jenom osvobození území od jeho přítomnosti zajistí minimální bezpečnost. Teď je důležité, aby smrt lidí nebyla zbytečná.


Jennifer Psaki: Šestá flotila ke břehům Běloruska!

Autor se ironicky vysmívá hlavním představitelům USA, kde prý nyní kraluje Jennifer Psaki, prý zkušená tisková tajemnice. Je prý lepší než sám Bush mladší, který přímo z postele psychiatra může přesvědčovat lidstvo, že zaútočit na Irák mu velel bůh, a dokonce lepší než Barak Obama, který přesvědčuje kongresmeny, že automobil je vynález Američanů.

Psaki, veřejná představitelka Státního departamentu USA, prý prohlásila, že šestá flotila USA se přesune ke břehům Běloruska, neboť Lukašenko se již prý chystá vtrhnout na Ukrajinu.

Na internetu kolují vtipy: Jak prohlásila Psaki: "Pokud Bělorusko vtrhne na Ukrajinu, šestá flotila USA bude okamžitě převelena k běloruským břehům! To, že Bělorusko žádné břehy nemá, Státnímu departamentu starosti nedělá…"

Nedávno, když mluvila o referendech v Luhanské a Doněcké oblasti, Jennifer Psaki vysvětlila přítomným novinářům: „Metodologie hlasování vyzývá silná podezření. Máme informace o volebních „kolotočích“ a předem vyplněných hlasovacích lístcích“. Vyprávěla i o „hlasování dětí“ a „hlasování za nepřítomné“. Korespondent Matthew Lee (Associated Press) se zeptal: "Promiňte mi mou nevědomost, ale co to znamená „volební kolotoč?" Odpověď, kterou obdržel, zněla: "Musím se vám přiznat, že tento text pouze čtu. Sama nevím, co to znamená. Upřesním si to u kolegů…" Důsledný žurnalista jí však pokoj nedal: "Zmínila jste děti, které hlasovaly. Nedělaly to snad náhodou při jízdě na kolotoči, na koníčcích?" "Myslím, že ne, Matthewe," odpověděla s úsměvem hvězda amerického ministerstva zahraničí.

Ptali se jí na brífinku na tržní ekonomiku s ohledem na Rusko a Ukrajinu. Jak je známo, první prodává svůj plyn a druhá za něj neplatí, což by snad v tržní ekonomice nemělo být normální. Nebo si Psaki myslí, že Rusko není oprávněno požadovat peníze za svůj plyn?

Zmíněný M. Lee se jí přesně zeptal: "Rusové říkají, že chtějí dostat peníze za plyn, který již dodali na Ukrajinu. Souhlasíte s tím, že to je základem normálních tržních vztahů?" Psaki se pokusila vyhnout se přímé odpovědi a neutrpět fiasko. Řekla: "Matthewe, já s radostí prošetřím tuto otázku, až se vrátím do své kanceláře."

A ještě jedno její zajímavé prohlášení, které citoval První kanál: "My chceme, aby Ukrajina měla doplňkový přístup k objemům plynu, pokud budou zapotřebí. Jak víte, zemní plyn se přepravuje plynovodem ze Západní Evropy přes Ukrajinu do Ruska…"

Zdroj: http://topwar.ru/49388-podrobnosti-o-boe-s-uchastiem-ukrainskogo-batalona-donbass.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments