Stručná historie Ukrajiny za posledních 23 let

5. prosince 1991 – Pryč s krvavými zloději Moskaly a jejich zločineckými kumpány! Ať žije svoboda a Kravčuk!

19. července 1994 – Pryč s krvavým zlodějem Kravčukem a jeho zločineckými kumpány! Ať žije svoboda a Kučma!

23. ledna 2005 – Pryč s krvavým zlodějem Kučmou a jeho zločineckými kumpány! Pryč s Moskaly! Ať žije svoboda a Juščenko!

25. února 2010 – Pryč s krvavým zlodějem Juščenkem a jeho zločineckými kumpány! Smrt Moskalům! Ať žije Ukrajina, svoboda a Janukovič!

24. ledna 2014 – Pryč s krvavým zlodějem Janukovičem a jeho zločineckými kumpány! Moskaly pověsit! Ať žije svoboda a Porošenko!

(podle ruských zdrojů)



Naskýtá se otázka – bude to takto pokračovat dál a dočkáme se za čas obdobného „Pryč s krvavým zlodějem Porošenkem!“? Skoro bych řekla, že tentokrát už ne, že nit byla přetržena. Jednak by se muselo volat ne pouze se zlodějem, ale s krvavým zločincem, a druhak se na podporu této loutky vyslovil celý západní svět. Kdepak, tohle možná dopadne jinak.


Převzato z Ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
bublin
bublin
13. 6. 2014 8:47

Rád bych autorku upozornil, že historie Ukrajiny nezačíná v roce 1991. Tam hlouběji je skrytá příčina nechuti Ukrajinců k „moskalům“.

ms
ms
13. 6. 2014 8:54

Pokud rozumíte česky, tak si stačí přečíst nadpis a zjistíte, že autorka nenapsala „historie Ukrajiny začíná v roce 1991“
Myslíte si, že článek Stručná historie Česka za posledních pětadvacet let, by znamenal, že naše země předtím neexistovala? A nebo by rozebíral pouze určitý časový úsek, například posamet?

Seal
Seal
13. 6. 2014 11:48

Článek je samozřejmě ironická zkratka, takže třeba jako zdroj pro českou sebereflexi je dobrý… Jenže o dnešní nacionální úrovni ukrajinského konfliktu neříká prakticky vůbec nic. Když se podíváte třeba na výsledky carského sčítání lidu z konce 19. století, tak v něm najdete vedle jiných jasně definovanou ruskou národnostní skupinu, kterou pak v příslušných kolonkách tvoří Velkorusové, Bělorusové a Malorusové. Pro Ukrajince je to jasný případ národnostního útisku, zatímco dnešní Velkorusové dál s gustem tvrdí, že Běloruština a Ukrajinština jsou jenom taková ruská nářečí.Jinak, pokud jde o moderní ukrajinskou státnost (běžný požadavek národně obrozeneckých hnutí), tak ta začíná na konci 1.… Číst vice »