Svaté nadšení pro blbost

Na článku poslance za ČSSD Jeronýma Tejce Je nám líto, ale nemáme na to, pane ministře není zajímavá ani tak věcná stránka, kterou je zcela správné a adekvátní varování před krátkozrakými a bezkoncepčními škrty ve výdajích na policii, hasiče a další složky IZS a nebezpečím s podfinancováním těchto vitálních orgánů spojeným, jako některé komentáře čtenářů, ve kterých tito s nadšením vpravdě budovatelským škrty, které hrozí policii a hasiče přinejmenším částečně paralyzovat, extaticky podporují. 

http://kriminalistika.eu/muzeumzla/capone/massacr.jpgTo si neuvědomují, že akceschopná policie a fungující záchranný systém jsou základní technické předpoklady pocitu bezpečí, bez kterého se nikdy žádný blahobyt a prosperita konat nebudou, bez ohledu na výši HDP, a bez kterého může dojít až k rozvratu společnosti a marginalizaci státu? Nebude-li bezpečnost schopen garantovat stát, obrátí se občané na jiné organizace, které toho budou schopny, což je v našich podmínkách především organizovaný zločin. Pokud pan ministr John doufá, že takto razantně podpoří poptávku po službách soukromých bezpečnostních agentur (jako je například „rodná" agentura jeho stranického kolegy Bárty), tak se šeredně mýlí. Na zaplacení „černých šerifů" nebudou mít občané peníze, jediné, co si budou moci dovolit, je „platit" vlastní prací pro nějaký gang, či alespoň svým angažmá na černém trhu.

Vláda má vzácný dar šetřit na nepravých místech. A lidé, kteří ji při tom nadšeně tleskají, bohužel nelze nazvat jinak, než – hlupáky.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments