Švejci v akci


flek Naši profesionální hrdinové, bránící naši svobodu, demokracii, civilizaci a tak vůbec, se odvážnou akcí probojovali na hlavní stránky zpravodajských serverů. Nejprve včera způsobila pozdvižení (a mediální pohoršení, samozřejmě) zpráva, že Češi opustili v Afghánistánu Brity přímo v boji. Po přečtení se sice ukáže, že to nebylo v boji, nýbrž před bojem, a že nešlo o jednotku bojovou, ale policejní (SOG), ale k čertu s přesností, titulek musí chytit za srdce, jinak žádnou reklamu neprodáte.


Ovšem to bylo jen takové zastřelování, průzkum bojem, protože ta pravá „akce" vypukla až dnes, kdy byl odpálen opravdový „šrapnel." Zastřel si svého talibance, hecovali se čeští vojáci v Afghánistánu: „Poměry v české speciální vojenské jednotce SOG v Afghánistánu byly ještě horší, než se dosud vědělo. Silnou pozici tam loni získali dobrodruzi, jejichž největším snem bylo někoho zabít. Loni se tito ‚rambové‘ utrhli ze řetězu. Bez vědomí svého přímého nadřízeného si dokonce začali svévolně plánovat akce, při nichž by si svůj ‚zářez‘ co nejdříve vysloužili."


Prostě profesionálové každým coulem…


Jistě, borci i zhovadilci se najdou v každém oboru lidské činnosti, vojákování nevyjímaje, ale proč mám takový dojem, že v AČR ti druzí hrají prim? Jenže jak se to říká? Ryba smrdí od hlavy.


A proč mám dojem, že média, a zejména hlas lidu dole v komentářích, se těm prvním posmívá, zatímco ty druhé oslavuje? Určitě není někde chyba?


Kdyby snad někoho zajímalo, proč je prestiž armády někde na úrovni bezdomovců, tak tady má odpověď. Na jedné straně vojáci, kteří nebojují, protože je to nebezpečné, na druhé straně „náckové v mundůru," kteří se rvou pro zábavu a v zabíjení nacházejí potěšení. A to nemluvím o hlavě od té ryby, o korupci a miliardových zakázkách bez výběrového řízení.


Chlapci (a holčičky), jestli si chcete hrát na vojáky, prosím, ale za svoje, ne za moje, zdaněné. Nebo za americké. Ať si vás platí ten, komu sloužíte. Já to – jak svědčí obě zmiňované zprávy, a ta druhá zejména – nejsem.


Sloužíme lidu!


Vojáci nazdar!
  Zdar!
      Vpřed…!
        V boj…!
          Uráá….!


Glo glo glo glo glo glo glóriá….!

 

Na množství nehleďte!
    Škyt…!


Za stranu, za lidi!
  (Zasraný náledí…)

 

Převzato z blogu Tribun

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments