Svět se musí přichystat na katastrofu

Červenec 07, 2011


Po více než deseti letech sledování masových médií jsem si všiml, že před každou krizí v nich roste množství publikací „krizového“ charakteru. Asi tak od dubna 2011 se zřetelně zvýšila frekvence výskytu událostí na téma krachu dolaru a tzv. defaultu (neschopnosti splácet) Spojených států. Už se začínají vkrádat jisté chmurné pochybnosti. A zde je jejich poslední přehled (jen fakta):


  1. Spojené státy už v květnu 2011 dosáhly zákonem daného limitu státního dluhu ve výši 14,3 bilionu dolarů, a pouze doplňkové rozpočtové příjmy a řada formálních triků dosud dovolují federální vládě platit své účty. Pokud však Kongres nezvýší limit státního zadlužení do 2. srpna 2011, hrozí Spojeným státům poprvé v historii pád státních dluhopisů. Problém by se mohly vyřešit zvýšením stropu státního dluhu, dolní komora Kongresu však 1.dubna toto zvýšení limitu na 2,4 bilionu dolarů dmítla, když pro hlasovalo 97 poslanců a proti 318. Mělo se jednat o částku 2,4 bilionů dolarů. Připomeňme si, že státní dluh USA se blíží ke 100 procentům ročního HDP!!!

  2. V tu chvíli začal proces snižování hodnoty amerických cenných papírů. Podle informace tiskové agentury Bloomberg se podle zprávy ministerstva financí USA ukazuje, že Rusko už šestý měsíc za sebou snižuje své investice do amerických dluhopisů. Jen v březnu se jejich hodnota v ruských rezervách snížila o 2,7 miliard dolarů. Avšak nejvýznamnější proces zahájila Čína, informace o tom se objevila v červnu. Čínská banka denně prodává ze svých gigantických rezerv 2 miliardy (!!!) dolarů, a to v posledních několika týdnech. Část získaných prostředků převádí na eura. Čína se také začala zbavovat amerických dluhopisů.

  3. Ještě jedna důležitá skutečnost. Od ledna 2010 podražilo zlato o 50 %.


Na závěr slova jednoho ekonoma: Svět se teď musí připravit na to, že všechno, co dosud zažil – není ještě to nejhorší. Před ním je neschopnost splácení státních závazků v posledních desetiletích nejspolehlivějšího dlužníka – Ministerstva financí USA.“


Převzato z Besttoday.ru


Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments