Svinská chřipka

Prasečí chřipka, čili swine flu, se šíří světem rychlostí Jumbo Jetů a lidé kupují Tamiflu. Své stopy otiskuje do novinových titulků: Prasečí chřipka se dále rozšiřuje, zasáhla Švýcarsko a Peru [>>], Prasečí chřipka se šíří, už je v Nizozemsku i ve Švýcarsku [>>], Prasečí chřipka se blíží Česku, dorazila do Německa a Rakouska [>>], Prasečí chřipka může být v Česku klidně už zítra [>>]. A lidé kupují Tamiflu.


Agentury hlásí, že v Mexico City, hlavním městě Mexika, kde to všechno začalo, již zemřelo 57 lidí [>>]. Padesát sedm mrtvých ve městě s téměř třicetimiliónovou populací, přičemž v desetimiliónové České republice zemře na běžnou chřipku 2000 lidí za rok.


A pak je najednou všechno jinak a mrtvých je 8 (7 v Mexiku + 1 v USA) a nakažených 148 [>>]. Všimla si toho dokonce i hyperloajální  konformní iDnes, která si láme hlavu, zda vědci šíří paniku, nebo zachraňují svět [>>]. Jenže co když je nakažených 800? [>>] Jsou to sice „jen" zápaly plic, ale hodně podezřelé…


A protože „sichr je sichr", tak Egypt nařídil okamžitou porážku všech prasat v zemi [>>],V Libanonu chtějí zakázat kvůli prasečí chřipce líbání [>>], Čechy po návratu z Mexika prověří na letišti termokamery [>>] a vojáci jsou v pohotovosti [>>]. Vždyť v Německu potvrdili první přenos prasečí chřipky z člověka na člověka [>>]. A Mexiko kvůli chřipce téměř přestává fungovat [>>]. A lidé pro jistotu kupují Tamiflu,


A tak by se dalo pokračovat, zpráva střídá zprávu, situace se mění každým okamžikem a prase aby se v tom vyznalo. Skutečně propukla pandemie, o níž jsou epidemiologové přesvědčeni, že dříve nebo později přijít musela, nebo je to  jen virtuální mediální realita, protože ekonomická krize už netáhne (navíc kdo by se v těch třikrát derivovaných produktech vyznal) a lidé se něčím snadno stravitelným krmit musí? A četnost, ta také musí být. Navíc, s vyhlídkou na to, že vám pomře třetina příbuzenstva, už ztráta zaměstnání a střechy nad hlavou nevypadá tak děsivě. Ještě že máme to Tamiflu.


A teď, pašíku raď. Jsme na prahu katastrofy, která hrozí drasticky zredukovat lidskou populaci, nebo jsme jen svědky mediální fámy, bubliny přifukované farmaceutickými firmami, protože na strachu se nejlépe vydělává a lidé pak kupují Tamiflu? No vážně, Tamiflu mizí z lékáren. Lidé kupují tisíce balení denně [>>].


Nechci bagatelizovat, ale něco tady kolem té chřipky smrdí, a prasata to nejsou. Je to chřipka prasečí, nová, mexická, syntetická [>>], nebo marketingová?


Ať tak, či tak, přišla jako na zavolanou a někomu se náramně hodí krámu. To neznamená, že neexistuje a že není nebezpečná. To znamená, že nevíme, na čem jsme, a že z novin se to dozvíme je stěží.

 

Převzato z blogu Tribun

 

Foto: zdroj

Strašení prasečí chřipkou z roku 1976:

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments