Svoboda slova: Začíná přituhovat

Vážení přátelé, milí čtenáři,


ve stínu velkých bojů proti SOPA, PIPA a ACTA, což jsou aktivity mocných, které ukazují, že Internet má ohromnou moc, a že se tím pádem stal kolbištěm války proti demokracii a svobodě slova ze strany všemocných korporací a zkorumpovaných vlád, začíná v České republice rašit další zlá a zákeřná květinka – policejní stíhání příliš radikálních diskutérů.


Nevím, v jaké míře jde o skutečné stíhání lidí, kteří se dopouštějí "zločinů nenávisti", a nakolik o snahu preventivně zastrašit lidi s nekonformními zákony, ale se stanoviskem Vladimíra Stwory se ztotožňuji. Za to, co jsem napsal, či publikoval, jsem ochoten riskovat vězení, za to, co tady někdo v afektu nebo se zlým úmyslem napíše v diskusích, nikoli.


Jsem rozhodným odpůrcem kriminalizace kohokoliv za to, co řekne, pokud nelze dokázat, že tím, co řekl, vědomě přispěl k jinému zločinnému jednání. Svoboda slova buď platí i pro ty, s nimiž nesouhlasíme a jejichž názory se nám hnusí, nebo pro nikoho. Musím však respektovat platné zákony, a proto se budu, dokud mi budou síly stačit, snažit ve vlastním zájmu čtenářů mazat takové příspěvky, které by je mohly vystavit policejnímu vyšetřování. A také jsem se rozhodl už v náznaku mazat všechny pokusy o rozpoutání tzv. "flame war", kdy se nejedná o diskusi, ale exhibicionismus, provokaci oponentů, případně cílené odvedení diskuse od tématu článku.


Je mi jasné, že budu obviněn z pokrytectví, když se v jednom odstavci označuji za zastánce bezbřehé svobody slova a současně oznamuji zpřísnění cenzury na svých stránkách. Naše zákonodárství, současná politická situace, jistá "nevyzrálost" společnosti a neschopnost některých diskutujících jasně, zřetelně a stručně vyjádřit svůj názor, mi však nedávají moc na vybranou. Druhou možnou variantou, která by vše vyřešila a uvolnila mi ruce, je totiž už jenom zrušení diskusí.

 

S pozdravem

 

Stan


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments