TOMI Tour: Zaplať nebo vypadni
Na „zajímavou“ dovolenou jistě nezapomene několik českých turistů, kteří odcestovali s CK Tomi Tour  do Turecka.  Cestovka tak v době, kdy tito turisté byly na dovolené, ohlásila krach. Turistům cestujícím s touto kanceláří se tak dostalo skutečných žážitků, na které do nejdelší smrti jistě nezapomenou. Místo toho, aby se jim dostalo vřelého a přívětivého zacházení, které si zapatili, čekalo na ně hotové „peklo na zemi“.

Turisté zkrachovalé cestovní kanceláře jeli v autobuse ze střediska Side, vzdáleného asi 60km od letiště. Za tuto vzdálenost žádala delegátka poplatek 30 euro. Když turisté zjistili, že levněji vyjde i „taxík“, delegátka a turecký „boss“ je uvěznili v autobuse a navíc jim vypnuli klimatizaci. Snad asi ve snaze donutit „čecháčky“ k poslušnosti. V tomhle autobuse jistě nebylo nijak příjemně. Tamní vedra udělala z autobusu hotovou výheň. Někteří lidé začali kolabovat. Děti, které v tomhle autobuse také cestovaly, křičely, a některé z nich i zvracely.

 "Vyhrožovali nám násilím, jedna 16letá dívka zkolabovala, děti zvracely," popsal situaci v autobuse jeden z cestujících. Jak doplnil, v Turecku podle něj navíc delegátka nechala jednu rodinu vysadit, protože neměla na zaplacení! Ponechala je tak „napospas osudu“. Takové ukázky naprosté drzosti a „sprosťárny“ se dostalo naivním „Čecháčkům“ při jejich cestě domů… A pak někam cestujte!? Dnešní cizina je opravdu nebezpečná. Člověk nikdy neví, kdy vás kdo zabije nebo bude terorizovat.


Vzpomínám si, není tomu tolik let nazpět, co se podobně chovala jiná a také dnes zkrachovalá „cestovka“. Takovéto hulvátské chování – hraničící s lumpárnou – za které by se mělo zavírat do kriminálu, se dostává lidem, kteří si v dobré víře zaplatí cestu do ciziny na dovolenou. Je to snad nějaký novodobý trend? Nechceš platit, dostaneš „přes hubu“! Asi si tak chtějí tihle rádoby „podnikatelé“ a jejich kumpáni (bossové v cizině) naposled přilepšit, když už vyhlásili krach.


Vybírat poplatky za to, že je někam dopraví – což bylo jistě turisty hrazeno v rámci ceny zájezdu – je jejich poslední snahou „narejžovat si“. Snad si tak chtějí naposledy „nahrábnout“ co nejvíc do svých kapes, než zvednou kotvy a „zdrhnou“ s vytunelovaným a nakradeným majetkem. Na to jsme u nás zvyklí. Ale takovýmhle sprostým a zlodějským způsobem šikanovat a terorizovat lidi? To je otřesné, čeho jsou spolupracovníci a partneři „cestovek“ v cizině schopni! A co vlastně zbude českému člověku? Zážitky z „krásné dovolené“, na něž jistě do smrti nezapomenou. A co se stane těm delegátům, terorizujícím své turisty? Nic, jako vždy. Kdo by je potrestal? Majitel „cestovky“ vše zapře, nebo řekne, že to byli jeho partneři v tamní zemi. A celý případ půjde do ztracena…
 
Foto: zdroj
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments