Tajné války saúdsko-izraelské aliance

Květen 28, 2011

Jak říká staré čínské přísloví, krize může někomu posloužit jako příležitost.

Tel Aviv, Washington a NATO využívají nepokojů v arabském světě. Nejenže bojují proti legitimním aspiracím arabského lidu, oni manipulují arabským geopolitickým prostředím, což je součást jejich strategie kontroly Eurasie.

Sektářské konflikty v Egyptě: prostředek k oslabení egyptského státu

Egypt je ovládán kontrarevoluční vojenskou juntou. Navzdory rostoucímu sebevědomí egyptského lidu je starý režim stále stále na místě. Jeho základy jsou však stále chatrnější, neboť egyptský lid je stále radikálnější ve svých požadavcích.

Stejně jako v Mubarakově éře nechává vojenský režim v Káhiře volnou ruku šíření sektářství v Egyptě ve snaze vytvořit rozkol uvnitř egyptské společnosti. Na počátku roku 2011 Egypťané vtrhli do vládních budov a objevili tajné dokumenty, které ukázaly, že za útoky na egypstskou křesťanskou komunitu stál tento režim.

Nedávno tzv. extremističtí salafisté zaútočili na egyptské menšiny včetně křesťanů, ale také na šíitské muslimy. Egyptští aktivisté a vůdci z koptského a šíitského společenství ukazují prstem na vojenskou juntu v Káhiře, na Izrael a Saúdskou Arábii.

Egyptská vojenská junta, Tel Aviv a Saúdové, to jsou všechny součásti zlověstného spojenectví. Toto seskupení je páteří americké imperiální struktury v arabském světě. Jsou závislí na Washingtonu. Zvítězí jenom tehdy, dokud Spojené státy zůstanou rozhodující silou v jihozápadní Asii a severní Africe.

Saúdové nyní spolupracují s Washingtonem v Egyptě, aby ustavili údajnou islámskou vládu. To se děje prostřednictvím politických stran, které jsou financovány a organizovány s pomocí Saúdů. Nové takzvané Salafistické hnutí je toho exemplárním příkladem. Také se zdá, že bylo zahrnuto Muslimské bratrstvo, nebo alespoň některé jeho frakce.

Saúdsko-izraelské spojenectví a politika „rozděl a panuj“

Vazby mezi Saúdy a Tel Avivem se v posledních letech staly stále viditelnější a všudypřítomné. Toto tajné izraelsko-saúdské spojenectví existuje v rámci širšího spojenectví mezi Izraelem a monarchiemi v Perském zálivu. Spojenectví s Izraelem je vytvářeno pomocí strategické spolupráce mezi vládnoucí rodinou Saúdské Arábie a arabskými šejcháty v Perském zálivu.

Izrael a vládnoucí rodiny v arabských monarchiích Zálivu tvoří první linii Washingtonu a NATO proti Íránu a jeho regionálním spojencům. Toto spojenectví rovněž jedná z pověření Washingtonu tak, aby destabilizovalo tento region. Kořeny chaosu v jihozápadní Asii a v severní Africe pochází z tohoto spojenectví Izraele a šejků z Perského zálivu..

V souladu s USA a EU je toto spojenectví, vytvořené Izraelem a vládnoucími šejky ze Zálivu, které pracuje na tom, aby vytvořilo etnické oddělení Arabů a Iránců, náboženské rozpory mezi muslimy a křesťany a konfesijní rozpory mezi sunnity a šíity. Je to "politika rozděl a panuj" neboli "fitna", která také pomohla udržet vládnoucí rodiny šejků ze Zálivu u moci a Izrael na svém místě. Izrael a vládnoucí šejkové by bez této regionální „fitny“ nepřežily.

Autory roztržky mezi Hamásem a Fatahem a odtržení Gazy od Západního břehu jsou Saúdové spolu s Tel Avivem. Spolupracovali v roce 2006 ve válce proti Libanonu s cílem rozdrtit Hizballáh a jeho politické spojence. Saúdská Arábie a Izrael také spolupracovaly při šíření sektářství a sektářského násilí v Libanonu, Iráku, Perského zálivu, Íránu a teď i v Egyptě.

Izrael a monarchové z Perského zálivu slouží Washingtonu s jeho cílem nakonec neutralizovat Írán a jeho spojence, jakož i jakoukoli formu odporu proti Spojeným státům v jihozápadní Asii a severní Africe. Právě proto Pentagon silně vyzbrojil Tel Aviv a tyto šejcháty. Washington rovněž zřídil raketové štíty zaměřené na Irán a Sýrii v Izraeli a těchto arabských šejchátech.

Íránofóbie

Spojenectví mezi šejcháty a Izraelem napomohla vytvoření vlny íránofóbie v arabském světě. Konečným cílem íránofóbie je přeměnit Írán v očích arabského veřejné mínění za nepřítele arabského lidu, čímž se odvede pozornost od skutečných nepřátel arabského světa, jmenovitě neokoloniálních mocností, které okupují a ovládají arabské země.

Íránofóbie je nástrojem psychologické propagandy. Strategickým cílem je izolovat Írán a překonfigurovat geopolitické prostředí jihozápadní Asie a severní Afriky. Navíc byla íránofóbie využita vládnoucími rodinami, od Emirátů až po Saúdskou Arábii a Bahrajn jako záminka k represi proti svému vlastnímu lidu, který požaduje základní svobody a demokratická práva v šejchátech.

Spojenectví 14. března v Libanonu, což je soubor klientů Spojených států a šejků ze Zálivu a izraelských spojenců, použilo íránofóbie a "politiku rozděl a panuj" také ve snaze zaútočit na Hizballáh a jeho politické spojence v Libanonu, s cílem oslabit a podkopat libanonsko-íránské a libanonsko-syrské spojenectví. Spojenectví 14. března, konkrétně Harírím ovládané Hnutí budoucnosti, dovezlo do Libanonu takzvané salafistické bojovníky Fatah Al-islam s cílem podniknout útok proti Hizballáhu. Hnutí budoucnosti hrálo rovněž roli v izraelsko-saúdsko-americkém projektu na destabilizaci Sýrie a její odstranění z bloku odporu.

Mahdí Darius Nazemroaya se specializuje na Střední východ a střední Asii. Je výzkumným pracovníkem Centra pro výzkum na globalizaci (CRG).

 

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments