Telenovela Sazka

Tak v skrytu duše tiše přemýšlím, kdopak že byl autorem scénáře tohoto úspěšného a sledovaného dílka? A kdo ho režíroval?

 

Blíží se poslední díly telenovely Sazka. Tedy, alespoň to tak zvenčí vypadá. Byli jsme po dlouhé týdny němě užaslými diváky. Známe hlavní role tohoto zábavného kusu i jejich hvězdné obsazení: Zloduch Vítek, který to všechno za zrádné pomoci bank spustil (a bude po zásluze odměněn). Hlavní bídák Hušák, který za to všechno může, hlavně proto, že už je moc dlouho u koryta (a bude po zásluze odměněn). Pantáta Škrhola alias Kořan z ČSTV, který bránil jedinému ideově čistému řešení, a sice prodeji do správných rukou, které se už ze všech možných stran natahovaly (a bude po zásluze odměněn). A konečně rytíři na bílých koních Dospiva a Ulčák. Najednou se se všemi zázračně domluvili, dokonce i s údajně neschopným manažerem Hušákem (a budou po zásluze odměněni).

Všechno to provázela novinářská klaka, která nadšeně rozebírala, proč se zase jednou něco pokazilo a téměř jednohlasně doporučovala předat Sazku nějakému, nejlépe zahraničnímu investorovi, který to umí a myslí to s námi dobře. Dokonce i jeden ministr si přisadil, že by to bylo dobré řešení.

A tak si v skrytu duše tiše přemýšlím – jen tak pro sebe, prosím, abyste si to špatně nevyložili! – kdopak že byl autorem scénáře tohoto úspěšného a sledovaného dílka? A kdo ho režíroval? Umím si představit provozní poradu na tohle téma. K lehké večeři bych doporučil rap a la plancha a zapíjet by se mohlo nějakou lehčí riojou. A na závěr třeba crema catalana a k tomu se docela hodí káva cortado. Nic ve zlém, samozřejmě. Padouch, nebo hrdina? Jsme přece jedna rodina.

A najednou je ticho po pěšině…


Převzato z Literárek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments