Těžké soužití: Řetízek nebo život?

Jdete po ulici, později zajdete do tmavší uličky, abyste si zkrátili cestu domů. U sebe toho moc nemáte – jste ještě puberťák s práznými kapsami. Najednou se proti Vám vynoří tlupa snědých starších kluků. Chcete se jim vyhnout, jenomže máte smůlu – jdete holt zapomenutou uličkou a to je pro ně výzva! Nemáte ani korunu, pouze řetízek na krku. S výhružkami a pohlavky je Vám najednou strhnut. Máte strach o holý život, a tak se tomu ani nebráníte. Necháte se okrást, vzít svůj talisman a necháte ty vyvrhely společnosti upláchnout.

Rozklepaný a vyděšený se vrátite domů a nezbývá vám než držet pusu. Nikdo Vám totiž nepomůže. Byl jste okraden cikány a to je přece naprosto vpořádku! Byl jste jimi urážen, a to je táké zcela vpořádku! Bylo-li by vám více let a snažil se jim bránit, ještě byste na to doplatil! Byl byste považován za rasistu! Kdybyste jim vynadal stejně jako oni vám, byl byste opět za rasistu!

Co je tedy cikán proti nám? Naučili jsme si je drzosti! Nic proti nim nezmůžeme! Proč? Přece se jim můžeme postavit!

Lidé, kteří se zastávají těchto "menšin" s nimi jistě nemají žádné zkušenosti! Ať si zkusí vedle nich bydlet a každé ráno na své zahrádce pozorovat apokalypsu po jejich celonočním rabování. Ať je dál podporují i po tom, co je budou sprostě okradeni a nakonec z toho vyváznou s nálepkou rasisty. Vždyť zlodějů, lhářů, nebezpečí a zla je tu přece už tak málo!

Stanův komentář: Řešíme následky místo příčin. Jak by dopadl dotyčný, kdyby hlásil své oloupení na policii?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments