Tichý konec jednoho globálního podvůdku


Bez mediálního ohňostroje a bez televizních debat skončil jeden z menších globálních podvůdků nedávné minulosti. Připomeňme si, že při něm obyčejní lidé zachovali zdravý rozum a profesionálně rozdmýchané hysterii nepodlehli.

 

Ani mediální nátlak, ani manipulace tzv. odborníků a dokonce ani přímý vojenský rozkaz nepomohl najít státu požadovaný jeden milion zadnic (já vlastně ani nevím, kam se to aplikuje, ale tohle zní nejlépe:)), do kterých by bylo možné zapíchnout jehlu a vstříknout do něj velmi pochybnou vakcínu proti nemoci 25x méně nebezpečné, než je sezónní chřipka. Ten zdravý selský rozum je opravdu hoden obdivu.

 

Nakonec jediným hňupem v celé kauze byl stát (nejen ten náš), který zcela zbytečně vyhodil 210 milionů, i když argumenty proti nákupu existovaly již dávno. Bohužel dnes již jsou peníze daňových poplatníků v těch správných kapsách a za šíření poplašné zprávy nebude také nikdo popotahován. 600 tisíc dávek bude ekologicky zlikvidováno, což je rozhodně lepší, než kdyby obíhaly v lidských tělech. Ale až jednou bude skutečně zle, těžko už někdo rozliší ty pravé proroky od falešných.

 

Zato na ministerstvu, tak tam je již uklizeno. Možná se jen chystá místo na kampaň pro další lék, který potřebují farmaceutické firmy doprodat.


Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments