Tisková zpráva: Trestní oznámení na hanobitele hrobu Klementa Gottwalda podáno

 

            Včera, 26. února 2014, byla v médiích avizována první zpráva o chystaném trestním oznámení na skupinu antikomunistů, kteří 25. února 2014 pokryli hrob prezidenta Československé republiky Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech v Praze 3, v němž je pohřbena také řada dalších představitelů československého komunistického a dělnického hnutí, hanlivými hesly a transparentem s hákovým křížem, rovněž tak na tento hrob vstoupili a fotografovali se na něm společně s výše uvedenými hesly a transparenty.


            Z výše uvedených okolností, na základě popisu internetového zpravodajského portálu Parlamentní listy ze dne 25. února 2014 a své vlastní přítomnosti na inkriminovaném místě těsně před začátkem této antikomunistické akce, se domnívám, že tímto jednáním došlo členy organizované skupiny k hanobení hrobu a tedy byla naplněna skutková podstata trestného činu výtržnictví ve smyslu § 358 zákona č. 40/2009, trestního zákoníku. Dále se domnívám, že v rámci uvedeného jednání byly naplněny znaky přípravy trestného činu hanobení lidských ostatků podle § 359 zákona č. 40/2009, trestního zákoníku.


Z těchto důvodů jsem již včera, tj. ve středu 26. února 2014, v odpoledních hodinách podal na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 trestní oznámení, neboť jsem přesvědčen, že na základě výše uvedených skutečností byly splněny důvody k zahájení úkonů trestního řízení směřujících k objasnění a prověření uvedených skutečností, které důvodně nasvědčují spáchání trestného činu, a zároveň k zjištění totožnosti skupiny neznámých pachatelů, jejichž podoba je však díky fotografiím dobře známa, kteří tento trestný čin spáchaly.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments