Topolánkův plán pro obnovu Gazy: Geniální!
Jak nás informoval oficiální vládní server, český premiér v demisi Mirek Topolánek se ve čtvrtek setkal s izraelským ministrem zahraničí Avigdorem (Evetem Lvovičem) Liebermanem, izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, předsedou vlády Palestinské samosprávy Salámem Fajjádem a prezidentem Mahmúdem Abbásem.

 Rozhovory byly věnovány obnově pásma Gazy a dalším perspektivám blízkovýchodního mírového uspořádání.

„Pokud je konečným cílem ustavení samostatného palestinského státu, tak je na cestě k němu nutné splnit tři podmínky: udržet trvalý mír, posílit bezpečnost a zlepšit sociálně-ekonomickou úroveň obyvatel,“ prohlásil Mirek Topolánek, „bez těchto předpokladů je dosažení konečného cíle ohroženo.“

 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ocenil dosavadní přístup českého předsednictví k řešení izraelsko-palestinského konfliktu a zopakoval, že diskuse o případném vytvoření samostatného palestinského státu v sobě nese i otázku, „zda jde pouze o koncept dvou zemí, nebo dvou zemí pro dva národy“. Nová izraelská vláda se totiž ke konceptu dvou států doposud nepřihlásila.

 

Podle prezidenta Mahmúda Abbáse je klíčovým úkolem pokročit v obnově pásma Gazy s tím, že „Palestinská samospráva podmínky mírové dohody s Izraelem plní.“

 

Český premiér pak za pozitivní výsledek všech jednání označil shodu, že obnova pásma Gazy by měla probíhat v režii Palestinské samosprávy a nikoli militantních hnutí.

 

Stanův komentář:

Mirek Topolánek se setkal se zajímavými lidmi. Jeho partneři v rozhovorech mu zcela jistě mohou poskytnout neocenitelné rady a pomoc v jeho dalším politickém působení.

 

Avigdor Lieberman je člověk prosazující politiku apartheidu a v minulosti se proslavil například svou nabídkou, že jako tehdejší ministr obrany poskytne helikoptéry a letadla pro operaci, v níž budou Palestinci naházeni do moře.

 

Benjamin Netanjahu je pravicový jestřáb, v minulosti usvědčený z korupce, odpůrce vzniku palestinského státu a zastánce rozšiřování židovských osad na okupovaných územích. Je členem několika pravicových think-tanků, připravujících NWO.  Zcela po právu ocenil svého oddaného spojence, který v pozici předsedy EU nehnul prstem, aby ukončil izraelskou invazi do Gazy, českým ministerstvem zahraničí byla tato akce dokonce označena jako defenzivní operace izraelské armády. Nadšen musel být také z toho, jak čeští diplomaté společně s ostatními „bledými tvářemi“ demonstrativně odešli, když íránský prezident Ahmadínežád kritizoval izraelskou vládu za politiku apartheidu vůči svým občanům a válečné zločiny v Gaze

 

Salám Fajjád nebyl ve své funkci premiéra, do níž byl jmenován v červnu 2007, nikdy potvrzen palestinským parlamentem, jak mu musel Mirek závidět tak tolerantního prezidenta!

 

Mahmúd Abbás, se sice prohlašuje za palestinského prezidenta, jeho mandát však již vypršel, a protože nové prezidentské volby kvůli rivalitě mezi Hamásem a Fatáhem neproběhly, nemůže legitimně a legálně reprezentovat nikoho jiného, než sám sebe. Je také s podivem, že nebyl při své nedávné návštěvě ČR zatčen, neboť ve své disertační práci na moskevské univerzitě i v pozdějších publikacích „popíral holocaust“. Nakonec v rámci mírových rozhovorů své stanovisko zmírníl, takže již nepopírá vyvražďování Židů, ale pouze podle něj nadsazený počet obětí.

 

Obnova pásma Gazy za evropské peníze bude tedy podle vyjádření těchto ctihodných pánů probíhat v režii Palestinské samosprávy, což prakticky znamená, že si ji šéfové Fatáhu nacpou do kapes. V Gaze totiž vládne Hamás, a jeho moc byla izraelskou invazí ještě více posílena. Absurdní situace – izraelská armáda zničí Gazu, EU, která proti tomu nehnula (i díky českému předsednictví) prstem, dá peníze na její obnovu, a tyto peníze shrábne nelegitimní a zkorumpovaná Palestinská samospráva ovládaná Fatáhem, u níž lze oprávněně předpokládat, že je rozkrade.

 

Pane premiére, děkujeme Vám a těšíme se, až po svém definitivním odchodu z české politiky zaujmete odpovídající funkci – co takhle velvyslance v Izraeli, Bibi to určitě bude umět zařídit!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments