Trápená Řápková

Paní Řápková se vrátila z dovolené či možná i nějakého studijního rychlokursu a vrhla se do boje. Všichni ji trápí a každého, kdo se na ni křivě podívá možná zažaluje. Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr, to je přeci v naší kotlině dlouhodobá klasika. Ale je paní Řápková opravdu tak trápená všemi nebo si za to může sama?


Na začátku minulého měsíce vyšel článek, kde novináři s překvapením konstatovali, že paní Řápková si své vyučující nepamatuje. Přítelkyně onoho Němce, co jí běhá po baráku a krade různé doklady, na to zareagovala tiskovou zprávou. Z ní vyplývá jasně, že si ty vyučující nepamatuje, protože přeci byla u nich jen jednou a tečka. Každý to má pochopit a žádné jméno paní primátorka neuvádí. Měsíc minul a najednou Němec byl z domu vystěhován a paní Řápková sype z rukávu jedno jméno za druhým, dokonce i na mrtvolu si vzpomene. Zvláštní.


Paní Řápková nemá index či originál diplomové práce. To je přeci normální, měla individuální studium a vlastně asi její diplomka nebylo něco, čím by se chtěla pochlubit vnoučatům. Navíc co tam nějaké památky na studia, přeci se několikrát stěhovala. Tuto verzi ale nějak záhadně zpochybňuje její včerejší rozhovor s redaktorem Železným. Tam se pochlubila nějakou fotografií, kterou nyní disponuje, na které je pan Baxa a nejsou jacísi odstřínutí lidé co si to prý nepřejí. Takže index si vyhodíme, diplomku nezachováme, ale fotky cizího člověka s jakousi pověstí na zábavě s dalšími neznámými lidmi, které nemůžeme vyjmenovat, pečlivě uschováme? A nebo, že by snímky přišly v balíčku spolu s anonymním udáním na jiného vyučujícího a paní Řápková je mimo kontext, ve stylu zloděj křičí chyťte zloděje, začala vytahovat ? Nemožné.


Taktéž důvod studií je zajímavý. Ještě před měsícem to bylo naprosto jasné. Paní Řápková chtěla získat titul, aby mohla vykonávat správkyni konkurzní podstaty, protože jak i sama uvedla, byla to jediná možnost, neboť tehdy Ministerstvo školství nenabízelo akreditační kurzy. Po měsíci je to už mírně jinak. Další tituly najednou k ničemu nepotřebovala, protože už měla jeden z ekonomky. Sháněla jen znalosti. Zábavné.


Poslední linií obrany jsou výroky o její bezvýznamnosti v době nástupu na studia, přeci i starostkou se stala až o dva roky později. Na první pohled to tak může vypadat, superstar celonárodní politické hniloby je z ní až po razantních akcích proti neplatičům. Jenže tady je důležité to slovo celonárodní. Paní Řápková vstoupila v roce 1997 do ODS, tam se prosadila tak, že byla ve volbách do místní samosprávy o rok později zvolena členkou Rady města Chomutov. Už jen to svědčí, že lokálně byla dosti významnou osobou. Ale pokračujme, v roce 2002 se stala starostkou, to se to stalo jen tak ze dne na den ? V roce 2000 prý naprostá nula a najednou o dva roky později je na špici lokální politiky. Logické.

 

Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments