USA budou stát při Izraeli a jeho válečných zločinech

israel-valecnyPři setkání s americkou velvyslankyní při OSN Susan Riceovou izraelský prezident Šimon Peres odsoudil OSN za „šíření lží" tím, že umožnila projednávání tzv. Goldstoneovy zprávy o válečných zločinech spáchaných během izraelské agrese v Gaze.


Zpráva sice z válečných zločinů viní i hnutí Hamas, nicméně Riceová prohlásila, že USA budou stát po boku Izraele jako „loajální přátelé" a budou proti zprávě bojovat v radě bezpečnosti OSN.


Rada OSN pro lidská práva zprávu minulý týden formálně přijala, a to poměrem hlasů 25 ku šesti, přičemž USA hlasovaly – spolu s Maďarskem, Itálií, Nizozemskem, Slovenskem a Ukrajinou — proti. Očekává se, že Washington v Radě bezpečnosti použije své právo veta.


Obsah zprávy do značné míry kopíruje údaje ochránců lidských práv, kteří monitorovali konflikt, v němž bylo zabito na tisíc palestinských civilistů. Izrael ale trvá na tom, že autor zprávy, jihoafrický soudce židovského původu Richard Goldstone, je „antisemita" a jeho vláda razí názor, že všechny státy, které jeho zprávu v OSN podpořily, jsou také antisemitské a chtějí, aby byli Židé zmasakrováni.

 

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments